Recenzia Bitmarkets: nie je maklér ako maklér. To by sa pravdepodobne dalo povedať o spoločnosti Bitmarkets hneď na začiatku. Väčšina maklérov, na ktorých narazíte, vám ponúkne veľké množstvo obchodných príležitostí. Od akcií po futures alebo dlhopisy. Spoločnosť BITmarkets sa však zaoberá výlučne kryptomenami.

Recenzie BITmarkets.com

Recenzia BITmarkets: nie je maklér ako maklér. To by sa pravdepodobne dalo povedať o spoločnosti BITmarkets hneď na začiatku. Väčšina maklérov, na ktorých narazíte, vám ponúkne veľké množstvo obchodných príležitostí. Od akcií po futures alebo dlhopisy. Spoločnosť BITmarkets sa však zaoberá výlučne kryptomenami. Uvedomuje si totiž, ako sa doba vyvíja, a rozhodne nemieni v žiadnom prípade zaostávať za svojimi kolegami v odvetví. A nielen to. Vďaka svojej špecializácii na kryptomeny a futures sa chce BITmarkets stať lídrom na trhu kryptomien nielen v zahraničí, ale aj v Českej republike.

Obsah recenzie

Porovnanie bitových trhov s konkurenciou

DeGiroXTBeToroBitMarkets
AkcieÁnoÁnoÁno
ETFÁnoÁnoÁno
DlhopisyÁno
Futures a opcieÁno
KryptomenyÁnoÁno
CFDÁnoÁno
[Preskúmale][Recenzie][Recenzie]
Porovnanie s konkurenciou

Utility token BITmarkets

Utility token BITmarkets v rozhovore pre Forbes predstavil prevádzkový riaditeľ BITmarkets Peter Sumer. BITmarkets Token (BTMT) je digitálne aktívum s cieľom poskytnúť užívateľom množstvo exkluzívnych výhod a funkcií, ako napr.:

 • znížené poplatky za obchodovanie
 • predbežný prístup k špeciálnym funkciám a projektom
 • prístup k exkluzívnemu obsahu
 • účasť na programoch odmien, ponukách a Airdrops
 • prístup k VIP personalizovanej podpore 

BITmarkets Token vytvorí ekosystém pre projekty, ktoré majú záujem o spustenie vlastného ICO dashboardu, ako aj poskytne svojim držiteľom hlas pri výbere alokácie investícií do ESG aktivít, na ktoré sa BITmarkets v blízkej budúcnosti zameria. 

Medzi úspešnou fázou private sale, ktorá sa začala v marci 2023 a počas ktoré sa predali tokeny v hodnote viac ako milióna dolárov, a fázou public sale, ktorá sa začne na jeseň, majú registrovaní užívatelia exkluzívnu možnosť predkupovať tokeny za atraktívnejšiu cenu ešte pred vstupom BTMT na trh.

Poplatky

Poplatky makléra sa môžu líšiť a meniť a môžu existovať aj ďalšie poplatky, ktoré nie sú uvedené v tomto prehľade. BITmarkets má jedny z najnižších poplatkov za obchodovanie v Európe. Spustila tiež nový systém zliav, ktorý odmeňuje tých, ktorí obchodujú vo väčších objemoch. Čím vyšší objem, tým nižšie poplatky. Jedinou nevýhodou sú o niečo drahšie výbery.

Snimek obrazovky 2023 11 01 152233

O bitových trhoch

Táto spoločnosť vstúpila na trh v roku 2022 a už sa jej podarilo získať veľmi prestížne ocenenia. Ide o „Crypto Expo 2022“ v Dubaji v kategórii „Najlepší zákaznícky servis krypto burzy“. Považujem to za veľmi dobrý začiatok. Pretože klienti môžu obchodovať kdekoľvek, ale tam, kde sa naozaj starajú a poskytujú svojim klientom tie najlepšie služby, je obchodovanie oveľa lepšie.

Jazykové verzie trhov BITmarkets

Spoločnosť môže svojim klientom poskytnúť obchodovanie vo viac ako 20 jazykoch. Môžete veľmi jednoducho kliknúť na horný zoznam.  Považujem to za veľký kompliment a dôkaz, že spoločnosť myslí skutočne globálne. Okrem množstva jazykov ponúka predovšetkým veľké množstvo obchodovaných kryptomien. A má viac ako 80 celosvetovo uznávaných aktív.

S čím možno obchodovať

Ako už bolo spomenuté, BITmarkets sa zameriava na svet kryptomien. Môže tiež obchodovať s takzvanými futures kontraktmi. O nich budeme hovoriť ďalej v recenzii. Teraz sa zamerajme na to, aké kryptomeny ponúkajú.

Na karte „Trhy“ nájdete všetky kryptomeny, ktoré krypto burza ponúka. Od tých známych, ako sú Bitcoin, TRX alebo Avalanche, až po tie menej známe.  Maklér nám v prehľadnej tabuľke ukazuje, aká je cena tejto kryptomeny, aké zmeny nastali za posledných 7 dní a tiež aká hodnota týchto kryptomien obieha na kapitálovom trhu.  Čo ma však veľmi príjemne prekvapilo, je skutočnosť, že po kliknutí na detail sa môžeme dozvedieť naozaj veľké množstvo informácií o tejto kryptomene, jej histórii a vývoji. U žiadneho iného makléra som sa s tým nestretol a rozhodne to hodnotím ako veľké pozitívum. Samozrejme, možnosť obchodovať nájdete okamžite. Nakupujte, ale aj predávajte (ak ste už klientom).

BITmarkets kontrakty, BITmarkets recenzia

Ako začať obchodovať

Obchodovať môžete začať veľmi jednoducho po prihlásení na stránke BITmarkets.com. Prihlásenie je naozaj jednoduché – stačí zadať meno, priezvisko, e-mail, telefónne číslo a môžete sa zaregistrovať. Pre niektorých potenciálnych klientov by bol užitočný demo účet, ktorý som bohužiaľ na webovej stránke spoločnosti nenašiel. Klienti, ktorí začínajú, nie sú si istí alebo sú veľmi opatrní pri výbere makléra, ktorého pustia do svojho finančného života, by určite ocenili nejaký malý demo účet.

BITmarkets účet, BITmarkets skúsenosti, BITmarkets recenzia, BITmarkets poplatky

V tejto časti by som rád spomenul poplatky. Spoločnosť na domovskej stránke www.bitmarkets.com uvádza, že má najnižšie poplatky. Konkrétne hovoria o tom, že ich úlohou nie je vyberať nadmerné poplatky, ale dohliadať na obchody svojich klientov a samozrejme ich podporovať, čo prípadne nevedie k lepším výsledkom a hlavne zárobkom. Na webovej stránke spoločnosti som však bohužiaľ nenašiel žiadny konkrétny rozpis poplatkov.

Čo sú budúcnosť novej generácie

V tomto prehľade by som sa chcel zamerať aj na tzv. termínované kontrakty. Pri obchodovaní s futures neobchodujeme so samotnou kryptomenou. Futures kontrakt je štandardizovaná dohoda o nákupe alebo predaji kryptomeny za určitú cenu k vopred stanovenému dátumu v budúcnosti. V praxi by sa dalo povedať, že nám to poskytuje možnosti zabezpečenia sa proti vystaveniu sa kryptografickej mene neočakávanej volatilite na spotových trhoch, ktorá môže v priebehu času kolísať akýmkoľvek spôsobom. Pomocou pákového efektu tak môžeme využiť menšie výkyvy na trhu s futures. De facto tak môžeme maximalizovať svoje výnosy.

Obchodná ponuka na BITmarkets

BITmarkets ponúka novú generáciu obchodovania s futures. Niektorí z vás to možno počujú prvýkrát. Ide pritom o veľmi jednoduchý, ale účinný nápad. Je to preto, že pri futures obchodujeme vždy len s jedným aktívom. Vďaka futures novej generácie alebo futures 2.0 môžeme využívať výhody maržového obchodovania a obchodovania s viacerými aktívami. Zaznamenávame maržu a vyrovnávame našu pozíciu v akomkoľvek type fiat alebo kryptomeny.

V tomto prípade nás naozaj nemožno nijako obmedzovať v našich obchodných aktivitách a stratégiách. Rozhodne to vnímam ako veľmi pozitívnu vec a myslím si, že je to určite veľká doména tohto makléra.

Webové stránky BITmarkets

Chcel by som napísať viac o webovej stránke spoločnosti. Ak navštívime stránku www.bitmarkets.com, musíme vybrať jazyk, ktorý budeme používať. Ako predvolený jazyk je automaticky nastavená angličtina, ale na výber je približne 20 možných jazykov, od angličtiny, češtiny, nemčiny… až po vietnamčinu alebo portugalčinu. Takže vidíte, že rozmanitosť spoločnosti je veľká. Na tej istej karte je tiež možnosť vybrať menu, v ktorej budeme obchodovať. Môžete si vybrať medzi USD alebo EUR.

Domovská stránka s aktuálnou ponukou kryptomien

Čo veľmi oceňujem, je hlavná webová stránka BITmarkets. Okamžite po otvorení webovej stránky sa zobrazia kryptomeny, s ktorými môžeme obchodovať, a neustále sa menia. Môžeme tak okamžite vidieť, aké zmeny sa uskutočňujú pri každom obchode a koľko stojí nákup jednotky. K dispozícii je aj možnosť zobraziť si jednotlivé trhy a okamžite začať obchodovať. Jednoduché a rýchle.

Trhy, BITmarkets trhy, BITmarkets skúsenosti

Aplikácia Kryptoburzy pre Android a iOS

Je potrebné zostať na hlavnej stránke spoločnosti a nižšie sa ešte dozvieme, že spoločnosť pracuje na aplikácii pre Apple a Android, aby každý klient mohol obchodovať v reálnom čase a aby mu neunikol žiadny obchod.

Ak stále nemáme dostatok informácií, tu je dôvod, prečo by sme mali pracovať s bitovými trhmi. Táto časť sa mi veľmi páčila. Poukazujú napríklad na to, že sa venujú tzv. spotovému obchodovaniu, alebo ponúkajú svojim klientom napríklad program odporúčaní. Prejdime si dôvody, prečo by ste si mali vybrať bitmarkety spomedzi ostatných maklérov.

 • SPOT TRADING – okamžité zúčtovanie obchodov, plynulý tok obchodovania s knihou príkazov „všetko v jednom“ pre vyššiu likviditu, nižšie spready a širší výber obchodných párov
 • UNIKÁTNE FUTURESOVÉ PRÍLEŽITOSTI – BITmarkets futures 2.0 prináša revolúciu v obchodovaní s bitcoinovými futures
 • 80+ KRYPTOMÉNOV – Diverzifikovať znamená obchodovať. Existuje množstvo možností
 • REFERENČNÝ PROGRAM – ak privádza priateľov, znamená to pre vás väčšie a väčšie výhody pri obchodovaní. Hovoríme o provízii z ich obchodov.
 • 24/7 SUPPORT – úžasný systém neustálej podpory vo viac ako 20 jazykoch (klobúk dole – väčšina maklérov to naozaj nedokáže)
 • RÝCHLE TRANSAKCIE – dokáže spracovať viac ako milión požiadaviek za jednu sekundu.  Je to naozaj veľmi dôležité. Pretože ak sa rozhodneme obchodovať, chceme to urobiť v momente, keď je to pre nás najvýhodnejšie, a určite nie je na čo čakať. O niekoľko sekúnd už váš obchod nemusí byť taký ziskový.

Webová stránka spoločnosti je jednoduchá. Všetko, čo potrebujete, nájdete na hornom paneli.

Bitmarkets

BITmarkets Academy – vzdelávanie priamo u makléra

Jednou z najhorších záložiek na webovej stránke spoločnosti je záložka „akadémia“. Ak klikneme na rolovací box, nájdeme to, čo hľadáme. Či už sme začiatočníci alebo pokročilí, nájdeme si svoju cestu.

Pod pojmami „kryptografia pre začiatočníkov“ a „kryptografia pre pokročilých“ nájdeme návody , ktoré si môžeme pozrieť a dozvedieť sa dôležité informácie, ktoré hľadáme. Žiaľ, zatiaľ nie sú k dispozícii v angličtine, ale môžeme si ich pozrieť v slovenčine.

BITmarkets akadémia, BITmarkets recenzie, BITmarkets skúsenosti

Ďalšia časť, ktorá sa nachádza na karte „akadémia“, je CRYPTOMEDIA. Tu môžeme veľmi prehľadne nájsť všetky kryptomeny, s ktorými spoločnosť obchoduje. Dá sa na ne ľahko kliknúť a tu prichádza ďalšia pozitívna správa a pre mňa veľké prekvapenie. Nielenže sa dozvieme, akú hodnotu má daná jednotka, ako sa pohybuje na trhu, ale môžeme si prečítať aj informácie o kryptomenách, ich histórii a o tom, čo vlastne znamenajú. Pre klientov, ktorí za obchodovaním hľadajú zisk, ale majú ho aj ako koníček, je to naozaj SPRÁVNA vec.

Poslednou časťou záložky „akadémia“ je slovník pojmov. Hodnotím ho opäť veľmi pozitívne. Najmä pre začínajúcich klientov je to veľmi dôležité. Žiaľ, táto časť je zatiaľ len v angličtine, ale spoločnosť tvrdí, že pracuje na jej preklade do iných jazykov. Takže sa na to tešíme.

Výhody a nevýhody makléra

Výhody:

 • Mladá a progresívna spoločnosť
 • Nízke poplatky
 • Najlepší zákaznícky servis – Dubaj 2022 Krypto Award
 • Môže obchodovať vo viac ako 20 svetových jazykoch
 • Obchodovanie v USD aj EUR
 • Môže obchodovať s viac ako 80 kryptomenami
 • Vytvorenie účtu v BITmarkets je veľmi jednoduché a rýchle
 • Používajú budúcnosť novej generácie – alebo budúcnosť 2.0
 • Webová stránka spoločnosti je veľmi jednoduchá a interaktívna – všetko na jednom mieste
 • Neuveriteľné množstvo informácií o každej krypte (história, vývoj, informácie)
 • Bleskové transakcie – za jednu sekundu môžete uskutočniť až milión transakcií
 • Akadémia (základné pojmy a informácie pre začiatočníkov a pokročilých klientov)

Nevýhody:

 • Chýbajúca demo verzia pre potenciálnych klientov

Záverečná recenzia makléra BITmarkets

Na záver možno povedať, že BITmarkets je mladá a progresívna krypto burza, ktorá má svojim klientom rozhodne čo ponúknuť. Najmä možnosť diverzifikácie môže byť pre mnohých potenciálnych klientov veľkým lákadlom. Na webovej stránke je potrebné ešte popracovať a pripraviť ju pre slovenskú časť klientov, ale určite dajme tomuto sprostredkovateľovi šancu.

Naše hodnotenie

Tento článok je dostupný aj v ďalších jazykoch. Na našich partnerských weboch nájdete českú aj anglickú verziu.

13 komentárov

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *