Vstáva Bitcoin z mŕtvych? Najväčšia burza kryptomien obnovuje poplatky za obchodovanie Bitcoin sa po niekoľkých týždňoch takmer nepretržitého poklesu možno nachádza v bode, keď sa jeho cenový trend obracia. V skutočnosti za posledný týždeň posilnil o viac ako 12 % a cez víkend sa dokonca obchodoval v blízkosti hranice 22 000 USD.

Vstáva Bitcoin z mŕtvych? Najväčšia burza kryptomien vynulovala poplatky za obchodovanie

Bitcoin sa po niekoľkých týždňoch takmer nepretržitého poklesu možno nachádza v bode, keď sa jeho cenový trend obracia. V skutočnosti za posledný týždeň posilnil o viac ako 12 % a cez víkend sa dokonca obchodoval v blízkosti hranice 22 000 USD.

Nulové poplatky zvýšili objem obchodovania

Po tom, čo najväčšia svetová burza s kryptomenami Binance v piatok zaviedla nulové poplatky za obchodovanie, objem obchodov s digitálnymi menami sa výrazne zvýšil. Dostali sa tak na najvyššiu úroveň od marca 2020. Prevažovali objednávky na nákup kryptomien, čo samozrejme pomohlo ich cenám.

Bitcoin v piatok výrazne posilnil, čím potvrdil rastúci trend z minulého týždňa. V jednom momente sa cena najpopulárnejšej kryptomeny dostala dokonca nad 22 000 USD. Hoci cez víkend došlo ku korekcii, nebola až taká výrazná. Bitcoin sa väčšinu času obchodoval na úrovni okolo 21,5 tisíca USD.

Rastúce obavy z hospodárskej recesie

Znovuzavedenie poplatkov na najväčšej burze kryptomien však nebolo jediným faktorom zhodnotenia Bitcoinu. Vychádzalo z voľne sa vznášajúceho optimizmu akciových investorov, keďže hlavné európske a americké burzy minulý týždeň posilnili. Otázkou je, ako dlho vydrží pozitívna nálada, keďže rastú obavy z nástupu globálnej hospodárskej recesie.

2 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *