Ekonomika USA síce prechádza technickou recesiou, ale na dynamike miestneho trhu práce sa to zatiaľ neprejavuje.

Trh práce v USA sa stále prehrieva. To nie je dobrá správa pre kryptomeny

Ekonomika USA síce prechádza technickou recesiou, ale na dynamike miestneho trhu práce sa to zatiaľ neprejavuje. Tá stále vytvára inflačné tlaky, čo pravdepodobne povedie k pokračovaniu agresívneho protiinflačného postoja Fedu.

Voľné pracovné miesta na trhu práce

V Spojených štátoch pribudlo v júli 528 000 pracovných miest. To je približne dvojnásobok počtu, ktorý očakávali analytici. Americký trh práce sa naďalej prehrieva, čo prispieva k inflačným tlakom. Práve vysoká inflácia však podnietila americký Federálny rezervný systém k nekompromisnému zvyšovaniu základných úrokových sadzieb, čo sa odrazilo na akciových trhoch a trhoch s kryptomenami.

Protiinflačná snaha

Práve súčasný vývoj zamestnanosti v USA naznačuje, že Federálny rezervný systém vo svojom protiinflačnom ťažení nepoľaví a bude zvyšovať sadzby minimálne rovnakým tempom ako doteraz. To by mohlo zastaviť krehké oživenie nielen akcií, ale práve teraz aj kryptomien. Bitcoin za posledný týždeň prakticky len osciloval okolo hranice 23 000 USD a nenašiel jasný smer. Preto bude zaujímavé sledovať, ako zareaguje na najnovšie údaje o inflácii v USA, ktoré budú zverejnené v stredu 10. augusta.

6 komentárov

  1. Spätné upozornenie: Recenzie BITMarkets.com - Trade Info

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *