Nemecko by malo predĺžiť životnosť najmenej dvoch jadrových blokov, ukázali záťažové testy Takzvané záťažové testy nemeckej elektrickej siete ukázali, že Nemecko by malo predĺžiť životnosť aspoň dvoch z troch jadrových reaktorov, ktoré má ešte v prevádzke. Aspoň do konca tohto roka.

Nemecko by malo predĺžiť životnosť najmenej dvoch jadrových blokov, ukázali záťažové testy

Takzvané záťažové testy nemeckej elektrickej siete ukázali, že Nemecko by malo predĺžiť životnosť aspoň dvoch z troch jadrových reaktorov, ktoré má ešte v prevádzke. Aspoň do konca tohto roka.

Nemecko sa pripravuje zastaviť dodávky ruského plynu

Prevádzkovatelia nemeckej elektrickej prenosovej sústavy vykonali záťažové testy, aby otestovali, ako by ju ovplyvnila ďalšia eskalácia plynovej krízy medzi Západom a Ruskom. Nemecké elektrárne v súčasnosti využívajú zemný plyn na výrobu približne 15 % elektrickej energie. Ak by sa teda dodávky plynu z Ruska znížili alebo zastavili, niekto by musel nahradiť výpadok, ak by sa ruské dodávky nedali okamžite nahradiť.

Je potrebné zamerať sa na stav jadrových reaktorov

Ukázalo sa, že bez predĺženia životnosti jadrových reaktorov to bude pre Nemecko dosť ťažké. Naopak, takýto krok je pre Nemecko takmer nevyhnutný, aby zvládlo túto zimu. A hoci Nemecko už oznámilo plán úspor, k obmedzeniu dodávok energie nemusí dôjsť len vďaka jadrovej energii. Nemecko po jadrovej havárii v japonskej elektrárni Fukušima odložilo jadrovú energiu na vedľajšiu koľaj.

5 komentárov

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *