Spoločnosť FXCentrum nemožno považovať za čisto podvodného brokera. Má však menej dôveryhodnú licenciu nižšej triedy.

FXCentrum

Orientácia vo finančnom a investičnom svete môže byť často zložitá kvôli rastúcemu počtu a množstvu podvodných praktík. Hlavným bodom, podľa ktorého by sa mal orientovať každý začínajúci aj pokročilý investor, je skontrolovať licenciu spoločnosti, do ktorej máte záujem investovať. Ak platforma nemá platnú licenciu, môže to pre vás znamenať potenciálnu stratu finančných aktív. Dnes sa pozrieme konkrétne na spoločnosť FXCentrum, ktorá pôsobí od roku 2021 a má sídlo v: Office 5B, HIS Building, Providence Mahé, Seychely.

O spoločnosti FXCentrum:

Spoločnosť FXCentrum poskytuje klientom obchodné nástroje, ako sú forex, komodity, akcie a ETF. FXCentrum poskytuje obchodné služby prostredníctvom platformy MetaTrader 5. Na webovej stránke ponúka okrem iného aj vzdelávacie materiály. Firmu je možné kontaktovať prostredníctvom tel.: (+248) 263-0501, e-mailu: support@fxcentrum.com alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Webová stránka evokuje dôveryhodný pohľad na spoločnosť a je k dispozícii až v 17 jazykových moduloch.

Licencia spoločnosti FXCentrum:

FXCentrum má licenciu pod číslom SD055 od seychelského regulačného orgánu – FSA. Ide o offshore reguláciu, ktorá často neposkytuje dostatočnú ochranu klientom, ako by to bolo v prípade licencie od ČNB, ktorá má právomoc chrániť klientov domácich firiem. Zároveň s tým môžu byť spojené vysoké poplatky. Pri pohľade na recenzie spoločnosti je možné nájsť mnoho pozitívnych hodnotení. Napriek tomu sa našli aj negatívne ohlasy týkajúce sa nemožnosti výberu finančných prostriedkov na účet.

Záver a odporúčania:

Záverom možno konštatovať, že sa nejedná o podvod, ale „len“ o rizikovú spoločnosť, vzhľadom na licenciu zo Seychellu. Spoločnosť neposkytuje služby do veľkého počtu krajín (zoznam nájdete v záložke kontaktov na webovej stránke tu: https://fxcentrum.com/contact/). Českým investorom preto odporúčame skôr platformu Porto, ktorá je regulovaná a vo svojej činnosti transparentná. Odporúčame sa ďalej vzdelávať a zistiť si potrebné informácie o vybraných spoločnostiach. Na tento účel môžete využiť nasledujúce odkazy:

ESMA: https://www.esma.europa.eu/investor-corner/is-the-firm-regulated;

ČNB: https://jerrs.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB07.INTRO_PAGE?p_lang=cz.