Zatiaľ čo akciové trhy v Európe zasiahla v predvečer zasadnutia Európskej centrálnej banky nervozita investorov, ázijské a americké trhy v polovici týždňa rástli.

Americké akcie rastú štvrtý deň po sebe. Firemné výsledky a zasadnutie ECB pomáhajú

Zatiaľ čo akciové trhy v Európe zasiahla v predvečer zasadnutia Európskej centrálnej banky nervozita investorov, ázijské a americké trhy v polovici týždňa rástli. Wall Street najmä vďaka technologickým akciám.

Stredajší obchodný optimizmus

Akcie na newyorskej burze vstúpili do stredajšieho obchodovania optimisticky. Hlavný index S&P 500 vzrástol o 0,7 %, technologický index Nasdaq dokonca o viac ako 1,6 %. Americkým akciám pomohol skvelý začiatok polročnej výsledkovej sezóny. Zo 60 spoločností zaradených do indexu S&P 500, ktoré doteraz oznámili svoje výsledky, takmer 80 % prekonalo odhady analytikov.

Strach zo zasadnutia Európskej centrálnej banky

Wall Street pomohla aj nervozita investorov z nadchádzajúceho zasadnutia Európskej centrálnej banky, ktoré je naplánované na štvrtok. To malo následne negatívny vplyv na európske akcie, kde najviac oslabili milánska a madridská burza.

V dôsledku toho sa oslabilo aj euro voči doláru. Spoločná európska mena sa pred niekoľkými dňami dotkla parity s dolárom, ale odvtedy začala opäť posilňovať vďaka očakávaniam, že Európska centrálna banka zvýši svoje kľúčové úrokové sadzby.

3 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *