Americké akcie pred zasadnutím centrálnych bankárov v Jackson Hole posilnili Wall Street má za sebou skvelý obchodný deň. Akcie na newyorskej burze vo štvrtok výrazne posilnili. Darilo sa najmä technologickým akciám. Pomohli im lepšie ako očakávané údaje o ekonomike USA.

Americké akcie pred zasadnutím centrálnych bankárov v Jackson Hole posilnili

Wall Street má za sebou skvelý obchodný deň. Akcie na newyorskej burze vo štvrtok výrazne posilnili. Darilo sa najmä technologickým akciám. Pomohli im lepšie ako očakávané údaje o ekonomike USA.

Zásoby na konci týždňa vzrástli

Hlavný index newyorskej burzy S&P 500 pridal 1,41 %, technologický index Nasdaq 1,67 % a priemyselný index Dow Jones 0,98 %. Americké akcie tak na konci týždňa zaznamenali výrazný rast. A to krátko pred kľúčovým a dlho očakávaným prejavom guvernéra Federálneho rezervného systému Jeroma Powella.

Fed môže zvýšiť úrokové sadzby viac, ako sa očakáva

Vystúpi na tradičnom stretnutí centrálnych bankárov v americkom meste Jackson Hole a investori s napätím očakávajú, s čím príde. Lepšia ako odhadovaná ekonomika USA môže znamenať, že Fed v septembri zvýši úrokové sadzby o niečo viac, ako sa pôvodne očakávalo.

To znamená, že sadzby sa zvýšia o 0,75 namiesto pôvodných 0,50 percentuálneho bodu. Dôvodov na väčší „hike“ by bolo viac práve vzhľadom na lepšiu kondíciu americkej ekonomiky. Fed by sa mohol zamerať na boj proti inflácii a použiť proti nej ťažší kaliber. To by však nebola dobrá správa pre akciové trhy.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *