euro, peniaze, kompenzácia

USA zmiernia clá na čínsky tovar, správa pomáha libre a euru

Na začiatku nového obchodného týždňa prišiel na trhy mierny optimizmus. Počas pondelka posilnili meny, ktoré bývajú alternatívou bezpečných mien. Euro a libra voči doláru a jenu posilnili.

Euro voči doláru posilnilo

Libru a euro ovplyvnilo aj zatvorenie finančných trhov v USA v pondelok z dôvodu osláv Dňa nezávislosti. Spoločná európska mena počas pondelka voči doláru posilnila o dve desatiny percenta. Euro sa držalo mierne nad najslabšou úrovňou voči americkej mene za posledných päť rokov.

Libra si voči doláru pripísala až 0,4 % krátko po tom, ako sa dostala na najnižšiu úroveň od roku 1976. Investori privítali informáciu, že Biely dom sa chystá v najbližších dňoch oznámiť zmiernenie cla na dovoz niektorých tovarov z Číny.

Európske akciové trhy tiež vzrástli

Euro a libra posilnili aj voči japonskému jenu a švajčiarskemu franku. V dôsledku toho vzrástli aj niektoré európske akciové trhy. Paneurópsky index Stoxx 600 počas pondelka pridal 0,54 %, pričom londýnsky index FTSE 100 vzrástol tiež o takmer deväť desatín. Naopak, index franfurtskej burzy DAX stratil viac ako tri desatiny percenta.

3 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *