Všetci poznajú Samsung ako značku inteligentných telefónov alebo domácich spotrebičov, ale kto pred pandémiou covidu vedel, že Samsung je silný v oblasti polovodičových čipov?

Spoločnosti Samsung prospel globálny nedostatok čipov

Menšia ponuka + vysokánsky dopyt = prémiové zisky

Všetci poznajú Samsung ako značku inteligentných telefónov alebo domácich spotrebičov, ale kto pred pandémiou covidu vedel, že Samsung je silný v oblasti polovodičových čipov?

Veľký skok v roku 2020

Nedostatok viedol k veľkému zvyšovaniu cien, čo bolo prínosné pre výrobcov čipov ako Samsung a TSMC na Taiwane. Menšia ponuka čipov plus vyšší dopyt znamenajú vyššie ceny.

Od apríla 2020 do konca toho roku sa cena akcií Samsungu takmer zdvojnásobila.* Spoločnosť sa tešila vyšším cenám svojej vysoko žiadanej spotrebnej elektroniky v čase obrovského dopytu po elektronike ako počítače a inteligentné telefóny.

V poslednom kvartáli Samsung vykázal úžasné výsledky:

  • Predaj: 59,7 miliárd USD, medziročný rast 22 %
  • Prevádzkový zisk: 10,8 miliárd USD, medziročný rast 12 %

Okrem toho, podľa brokera Zetano spoločnosť posilnila svoju pozíciu na trhu ako priekopnícky líder. Bola prvá, ktorá začala masovú výrobu malých, silných a produktívnych 3-nanometrových mikročipov, aby bola schopná konkurovať silnému konkurentovi TSMC.

Výzva v roku 2022

Nezabudnite, že technologický magnát bude čeliť v budúcich mesiacoch výzvam. Centrálne banky zvyšujú úrokové sadzby, čo znižuje chuť utrácať a investovať. V dôsledku toho obchod Samsungu s inteligentnými telefónmi utrpel tvrdý úder. V roku 2022 sa obchoduje o 21 % nižšie, pretože akcie spoločnosti Samsung (SMSN.IL) boli výrazne zasiahnuté vojnou na Ukrajine, vysokými cenami ropy a prudko rastúcou infláciou.*  Zotaví sa Samsung po tomto úpadku?

Další informace získáte na adrese: support@zetano.com

ZETANO je registrovaná značka společnosti Wonderinterest Trading Ltd. s registračním číslem HE 332830. Wonderinterest Trading Ltd je kyperská investiční společnost (CIF) pod dohledem a regulací Kyperské komise pro cenné papíry (CySEC) s licencí číslo 307/16, se sídlem 176, Makariou III Avenue, Paschalis Court, Office 201, 3027, Limassol, Kypr.

* Minulé výsledky nejsou zárukou budoucích výsledků.

Placená spolupráce