Herbert Diess odíde z čela Volkswagenu. Končí šéf, ktorý koncern premenil takmer na nepoznanie

Herbert Diess odíde z čela Volkswagenu. Končí šéf, ktorý koncern premenil takmer na nepoznanie

Začiatok nového školského roka bude znamenať aj začiatok novej éry pre nemecký automobilový koncern Volkswagen. Herberta Diessa na jeho čele totiž 1. septembra nahradí doterajší šéf Porsche Oliver Blume.

Čo stojí za odchodom Herberta Diessa?

Herbert Diess z pozície výkonného riaditeľa skupiny Volkswagen odíde na prianie rodín Porsche a Piechov, ktoré majú v koncerne väčšinové hlasovacie práva. Podľa agentúry Reuters to uviedol dobre informovaný zdroj. Oficiálne však Diessa k odchodu vyzvala väčšina dozornej rady Volkswagenu a ako dôvod Diessovho konca sa udáva jeho zlý štýl komunikácie. A tiež niektoré strategické rozhodnutia, ktoré vlastníci považujú za nesprávne.

Príchod v kríze

Diess pritom Volkswagen prevzal pred štyrmi rokmi v kríze vyvolanej aférou „dieselgate“. Podarilo sa mu naštartovať nutné zmeny v automobilke, ktoré ju rozhodujúcim spôsobom posúvajú k elektromobilite a udržaniu svojej konkurencieschopnosti tvárou v tvár najväčším rivalom.

Už nejaký čas sa tiež špekulovalo, že Herbert Diess je tŕňom v oku odborom, pretože sa rozhodol radikálne znižovať náklady. Rovnako v záujme zachovania svojej schopnosti držať krok najmä s americkou Teslou.

2 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *