Odpútanie eura od parity s americkým dolárom je len dočasné a krátkodobé. Naopak, spoločná európska mena má priestor na ďalšie oslabovanie

Euro opäť klesne, myslí si menový stratég Wells Fargo

Odpútanie eura od parity s americkým dolárom je len dočasné a krátkodobé. Naopak, spoločná európska mena má priestor na ďalšie oslabovanie. Je to spôsobené aj lepším stavom americkej ekonomiky v porovnaní s európskou.

Posilňovanie eura

Jednotná európska mena počas pondelkového obchodovania voči americkému doláru mierne posilnila, ale tento vývoj nemusí mať dlhé trvanie. Myslí si to Erik Nelson, menový stratég americkej banky Wells Fargo. Podľa neho bude americká centrálna banka reagovať na rekordne vysokú infláciu razantnejšie ako Európska centrálna banka. „Powell mi pripadal veľmi jastrabí,“ povedal Nelson pre Yahoo! Financie po vypočutí prejavu šéfa amerického Fedu.

Zvýšenie základnej úrokovej sadzby

Hoci sa očakáva, že ECB zvýši svoje kľúčové úrokové sadzby, neočakáva sa nič drastické. Okrem toho Nelson uviedol, že európske hospodárstvo je pred pravdepodobnou recesiou v horšom stave ako hospodárstvo USA. Investori zatiaľ pomerne rýchlo uzatvárali svoje krátke pozície na eure, ale podľa Erika Nelsona je to len znak toho, že euro má ešte kam „klesnúť“. Múdrejší budeme vo štvrtok a tiež budúci týždeň, keď bude Fed rozhodovať o úrokových sadzbách. A to len niekoľko dní po rozhodnutí ECB o menovej politike.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *