Zlato je podľa analytikov Goldman Sachs oveľa lepším protiinflačným aktívom ako Bitcoin

Zlato je podľa analytikov Goldman Sachs oveľa lepším protiinflačným aktívom ako Bitcoin

Odborníci z americkej investičnej banky Goldman Sachs varujú pred nákupom Bitcoinu ako aktíva na zabezpečenie investičného portfólia proti negatívnym vplyvom inflácie. Podľa nich sa kryptomeny správajú oveľa viac ako technologické akcie než virtuálne zlato.

Lepšie ako Bitcoin

Zlato bude s omnoho nižšou pravdepodobnosťou ovplyvnené nepriaznivými okolnosťami na finančných trhoch. „To znamená, že je lepším nástrojom na diverzifikáciu portfólia ako Bitcoin,“ uviedla podľa agentúry Reuters americká investičná banka Goldman Sachs.

Nižšie špekulácie so zlatom

Podľa jej odborníkov sa zlato vyvinulo v investičné aktívum, ktoré sa nevyužíva na špekulácie v takej miere ako Bitcoin. Ten na druhej strane vychádza z porovnania ako veľmi špekulatívne aktívum. Goldman Sachs tiež uviedla, že zlato sa javí ako aktívum na zabezpečenie proti inflácii, zatiaľ čo Bitcoin sa správa skôr ako vysoko riziková technologická akcia.

„Volatilita bitcoinu smerom nadol bola stimulovaná systematickými problémami a pádom niekoľkých veľkých hráčov na trhu s kryptomenami,“ uviedla banka s odkazom na nedávny kolaps burzy kryptomien FTX a ďalších, ktoré mu predchádzali.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *