libra

Libra mierne stratila voči doláru v reakcii na rast počtu obetí Covid-19

Počet úmrtí sa vo Veľkej Británii zvýšil začiatkom tohto týždňa na viac ako šestnásť tisíc. Hoci denná tragická bilancia sa zlepšuje. Denný počet novo potvrdených prípadov nákazy koronavírusu sa mierne zvýšila.

Vládni predstavitelia začali hovoriť o tom, že uvoľnenie reštrikcií obmedzujúcich osobnú slobodu by teraz bolo predčasné. Britská libra v reakcii na najnovšie dáta a vyhlásenie zareagovala poklesom voči americkému doláru o dve desatiny percenta. Tri desatiny stratila aj voči euru. Časť investorov sa rozhodla uzavrieť svoje pozície v libre, čo sa prejavilo práve jej oslabením.

„Sme presvedčení, že výhľad libry je z hľadiska dlhšieho časového horizontu dobrý. Krátkodobo ale môže ešte strácať v dôsledku odchodu určitého objemu špekulatívneho kapitálu, „uviedol pre agentúru Reuers Dean Turner, ekonóm divízie správy aktív banky USB.

Libra je podľa neho podhodnotená a jej návrat na fundamentálnu hodnotu by mal začať najneskôr v poslednom štvrťroku tohto roka. Britská mena momentálne dopláca nielen na nejasnosti týkajúce sa brexitovej dohody, ale aj na ochromenie ekonomickej aktivity krajiny kvôli koronavírusovej pandémii. Kým otázka brexitu sa môže v dohľadnej dobe vyriešiť, nástupu hospodárskej recesie sa krajina pravdepodobne nevyhne.

3 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *