Dolar je vůči koši měn nejsilnější za poslední dva roky.

Euro a jen posilnili voči doláru. Švajčiarsky frank vystúpil na svoje mesačné maximum

Jednotná európska mena korigovala počas štvrtkového obchodovania svoje predchádzajúce straty voči americkému doláru. Švajčiarsky frank spevnil po tom, čo vyšli najnovšie dáta o vývoji medziročnej miery inflácie.

Americký dolár počas štvrtku oslabil voči košu hlavných svetových mien o 0,4 percenta. Euro naopak voči doláru o 0,4 percenta spevnilo po tom, čo v predchádzajúcich dvoch dňoch zaznamenalo mierne straty. Japonský jen tiež vymazával oslabovanie z uplynulých dní voči americkému doláru. Euru poslednou dobou hrá do kariet sentiment investorov, ktorý si začína privykať na avizované zvyšovanie základných úrokových sadzieb Európskou centrálnou bankou.

Kam smeruje švajčiarsky frank?

Na svoje mesačné maximum vystúpil švajčiarsky frank, a to voči euru. Impulzom na jeho posilnenie bolo zverejnenie aktuálnych dát o vývoji inflácie. Tá v máji dosiahla 2,9 percenta, a bola tak o 0,4 percentuálneho bodu vyššia ako v apríli. Švajčiarska inflácia je zároveň najvyššia za uplynulých 14 mesiacov. Investori tak vsádzajú na to, že švajčiarska centrálna banka skôr či neskôr prikročí k zvyšovaniu úrokových sadzieb. Jej hlavná sadzba sa už takmer tri roky nachádza na úrovni -0,75 percenta.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *