Bitcoin je podhodnotený, ukazuje Puellov multiplikátor

Hoci sa hodnota Bitcoinu zvýšila od tohtoročných miním z polovice marca o 150 percent, podľa jedného ukazovateľa je najstaršia kryptomena stále ešte pomerne výrazne podhodnotená. Nedávne polenie možno ešte cenu ovplyvní.

Bitcoin za posledné dva mesiace zhodnotil o viac ako 150 percent. Ešte 12. marca sa obchodoval za necelé štyri tisíc dolárov, čo je zatiaľ najnižšia úroveň v tomto roku. Dnes sa jeho cena blíži takmer k desiatim tisícom. Napriek tomu sa zdá, že hodnota Bitcoinu je stále ešte nižšia, než by mala byť. Nasvedčuje tomu hodnota takzvaného Puellovho multiplikátora.

Puellov multiplikátor sa počíta ako podiel aktuálneho denného objemu vyťažených Bitcoinov ocenených aktuálnou trhovou cenou a kĺzavého denného priemeru dolárovej hodnoty vyťažených Bitcoinov za posledných 365 dní. Ak sa hodnota tohto ukazovateľa zníži pod 0,5, ide o známku toho, že Bitcoin je podhodnotený a jeho cena porastie.

Doteraz toto pravidlo fungovalo so železnou pravidelnosťou, a tak sa dá predpokladať, že jeho platnosť stále existuje. Po poslednom Bitcoinovom polení došlo práve k tomu, že hodnota Puellovho multiplikátora klesla pod kritickú hranicu, kde sa počas týždňa stále drží. Je teda možné, že nás na trhu s Bitcoinom čaká ďalší cenový pohyb smerom nahor.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *