Agónia najpopulárnejšej kryptomeny Bitcoin pokračuje. Jeho cena sa za posledný mesiac prakticky nezmenila a obchodovala sa väčšinou v rozmedzí od 16 do 18 tisíc USD.

Bitcoin bojuje o hranicu 17 000 USD. Za posledný týždeň oslabil o viac ako sedem percent

Agónia najpopulárnejšej kryptomeny Bitcoin pokračuje. Jeho cena sa za posledný mesiac prakticky nezmenila a obchodovala sa väčšinou v rozmedzí od 16 do 18 tisíc USD. V posledných siedmich dňoch však nastal klesajúci trend.

Strata 7 percent počas týždňa

Bitcoin sa v súčasnosti obchoduje tesne pod hranicou 17 000 USD. Za posledný týždeň stratila najpopulárnejšia kryptomena viac ako sedem percent svojej hodnoty, pričom ešte pred týždňom sa obchodovala za viac ako 18 000 USD. Bitcoin stále pociťuje dôsledky série bankrotov veľkých obchodníkov s kryptomenami, a tak má jeho hodnota tendenciu klesať.

Ethereum za 1200 USD

Podobný vývoj zaznamenáva aj druhá najväčšia kryptomena (z hľadiska trhovej kapitalizácie) Ethereum. Jeho hodnota za posledný týždeň klesla o takmer desať percent a obchoduje sa na úrovni okolo 1200 USD. Trh s kryptomenami neprofituje ani z pokračujúceho sprísňovania menovej politiky v podobe zvyšovania úrokových sadzieb, takže investori uprednostňujú relatívne výnosnejšie, ale menej rizikové aktíva. Vzhľadom na to, že hlavné svetové centrálne banky signalizovali svoje odhodlanie pokračovať vo zvyšovaní sadzieb, výrazný obrat trendu pri kryptomenách sa neočakáva.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *