Tradematics homepage

Tradematics – Recenzia brokera

Tradematics je regulovaný broker patriaci pod spoločnosť Golden Brokers Ltd. Svojim klientom poskytuje možnosť obchodovať s menovými pármi, mnohými rôznymi komoditami na základe futures contracts a CFDs na akcie alebo indexy. Okrem toho poskytuje investorom možnosť využívať pri pôsobení na trhoch jedinečnú umelú inteligenciu v podobe softvéru Andy AI.

Tradematics.com recenzia – Obsah

Obchodné platformy Tradematics

Na rozdiel od niektorých iných maklérov dáva Tradematics na výber z dvoch rôznych platforiem na obchodovanie zo stolového počítača. Okrem osvedčenej platformy MetaTrader 5, ktorá je spolu so svojím predchodcom MetaTrader 4 najpoužívanejšou platformou na svete, môžete obchodovať aj pomocou xStation. Obe platformy sú vhodné pre začiatočníkov, ako aj pre investorov, ktorí už majú určité skúsenosti s obchodovaním.

Okrem toho tím Tradematics vyvinul aj aplikáciu pre mobilné telefóny. Túto aplikáciu si môžete stiahnuť z Google Play aj App Store. Aplikácia bola navrhnutá tak, aby bola čo najzrozumiteľnejšia a aby s jej používaním nemali problém ani tí, ktorí s trhmi ešte len začínajú.

Tradematics - aplikácia

Investičné instrumenty Tradematics

Tradematics poskytuje možnosť obchodovať s menovými pármi, ktorých má v ponuke približne päťdesiat. Je možné investovať aj do futures contracts na približne dvadsať komodít alebo do CFDs na akcie alebo akciové indexy. Každá z jednotlivých skupín aktív má na stránke sekciu FAQ (často kladené otázky), kde sú zodpovedané najnaliehavejšie otázky týkajúce sa danej obchodnej položky.

Tradematics - FAQ

Prečítajte si tiež: TOP 10 miest, kde nakúpiť akcie

Účty

Zriadenie účtu u tohto makléra je veľmi jednoduché, a to prostredníctvom počítača aj pomocou spomínanej aplikácie pre smartfóny. Na webovej stránke spoločnosti však nie sú uvedené žiadne konkrétne informácie o rôznych typoch účtov. Môžete si však vytvoriť demo účet, odkaz nájdete nezvyčajne v sekcii FAQ každého aktíva.

Podpora u Tradematics

Spoločnosť poskytuje podporu v prípade otázok 24 hodín denne od pondelka do piatku, pričom na webovej stránke je uvedené, že je vždy v miestnom jazyku. Samozrejme, počas víkendov nedostanete odpoveď na svoje otázky, pretože vtedy sú trhy zatvorené. Telefonický kontakt aj e-mailovú adresu nájdete na webovej stránke.

Pokiaľ ide o jazyky, stránka je k dispozícii v troch. Okrem angličtiny je k dispozícii aj vietnamčina a arabčina, takže na navigáciu na stránke Tradematics musíte rozumieť aspoň jednému z týchto jazykov.

Tradematics - Podpora

Čítajte tiež: Recenzia brokera Ozios

AI Andy

Jedinečnou výhodou spoločnosti Tradematics, ako sme už spomenuli v úvode, je schopnosť obchodovať s pomocou umelej inteligencie. Softvér AI Andy takmer nepretržite analyzuje údaje z nástrojov, ako sú Autochartist, Trading Central alebo z rôznych analytických prehľadov a správania iných obchodníkov. Investori tak získajú jedinečné informácie, ktoré môžu využiť na dosiahnutie väčšieho úspechu na trhoch.

Tradematics - AI Andy

Tradematics – Vzdelávanie

Príjemnou informáciou, najmä pre začínajúcich obchodníkov, je skutočnosť, že na webovej stránke makléra sa nachádza vzdelávacia sekcia. Vysvetľuje význam približne päťdesiatich pojmov, ktoré sú dôležité pre správne pochopenie trhov s aktívami, s ktorými možno obchodovať na Tradematics.

Bohužiaľ, žiadne čerstvé správy z trhov tu nenájdete; na druhej strane, s pomocou tohto slovníka môžete porozumieť aj zložitejším analýzam, ktoré nájdete na stránkach zaoberajúcich sa ekonomickým spravodajstvom. Umelá inteligencia AI Andy má konto na Twitteri, kde nájdete novinky, ale nie je príliš často aktualizované.

Čítajte tiež: 5 chyb pri obchodování na burze

Regulácia

Keďže spoločnosť Tradematics patrí pod Golden Brokers Ltd, jej činnosť je regulovaná Labuanským úradom pre finančné služby (LFSA). Sprostredkovateľ teda musí spĺňať najnovšie požiadavky a pravidlá stanovené orgánom. Finančné prostriedky investorov sú preto priebežne monitorované a oddelené od účtov samotnej spoločnosti.

Tradematics - Regulácia

Súhrn recenzie brokera Tradematics

Tradematics je licencovaná spoločnosť, ktorej reguláciu zabezpečuje Labuan LFSA. Klientom ponúka obchodovanie so štyrmi rôznymi druhmi aktív, a to s menovými pármi, komoditnými futures contracts a CFDs na akcie a indexy. Prístup na trh sprostredkúvajú platformy MetaTrader 5 a xStation pre stolové počítače alebo aplikácia Tradematics pre mobilné telefóny.
Maklér je vhodný aj pre začiatočníkov vďaka prehľadným platformám, demo účtu a vzdelávacej sekcii na webovej stránke. Okrem toho poskytuje jedinečnú možnosť využívať umelú inteligenciu, ktorá nepretržite analyzuje desiatky tisíc údajov z rôznych zdrojov, ktoré sa dajú využiť na úspešné obchodovanie.

Tiež má nepretržitú podporu počas pracovných dní. Na stránke však bohužiaľ sa nenachádzajú žiadne informácie o rôznych typoch účtov a sú len v angličtine. Aj napriek tomu z nášho pohľadu pozitíva u tohto makléra rozhodne prevažujú nad negatívami.


Výhody

  • Regulovaný maklér
  • Výber z viacerých platforiem
  • Možnosť obchodovania cez smartfón
  • Investičná pomoc vo forme softvéru AI Andy
  • Glosár v časti o vzdelávaní

Nevýhody

  • Nie sú k dispozícii žiadne informácie o typoch účtov
  • Účet Twitter s novinkami z trhov nie je aktualizovaný príliš často
  • Web len v angličtine
Naše hodnotenie

Pozrite si aj náš prehlaď najlepších brokerov