plnapenazenka logo, Plná Peňaženka

Recenzia Plnápeňaženka.sk: čo dokáže a čo by sa dalo zlepšiť

Pri každom nákupe vám poskytujeme zľavu. Takýchto sľubov pre ľudí nakupujúcich nielen na internete je nepreberné množstvo, doslova na každom kroku. Väčšinou však ide o ponuku v štýle „nechcem zľavu zadarmo“. Ako je to v prípade Plnápeňaženka.sk? Dostanete naozaj to, čo vám sľubujú? Aké kroky musíte urobiť, aby ste ušetrili pri každom nákupe? A nie je to opäť len nejaký obchod?

Obsah Recenzie:

Ako funguje cashback portál Plnej Peňaženky

Portál Plnápeňaženka.sk (plnapenazenka.sk) patrí medzi tzv. cashback služby. Cashback je pojem, ktorý sa pôvodne používal na označenie vrátenia dane z pridanej hodnoty za tovar, ktorý ste si kúpili v zahraničí, ale priniesli späť do svojej krajiny. V tomto prípade ste si mohli od zahraničného obchodníka nárokovať práve sumu DPH, ak ste vedeli preukázať, že tovar bol skutočne vyvezený.

Teraz je však cashback vlastne akákoľvek zľava poskytnutá pri nákupe, zvyčajne prostredníctvom sprostredkovateľa. Typickými poskytovateľmi cashbacku sú spoločnosti vydávajúce kreditné karty, ale ich rady v relatívne nedávnej dobe rozšírili aj internetové portály, ktoré sprostredkúvajú nákupy u konkrétneho internetového obchodníka.

plnapenazenka cashback, plnapenazenka recenzia, Plnápeňaženka.sk

Presne takéto služby poskytuje aj Plnápeňaženka.sk. Táto platforma pôsobí na českom trhu od roku 2012, vtedy ešte ako projekt spoločnosti OEMSI. V roku 2018 prešla Plná peňaženka pod krídla spoločnosti Prima Digital a počas svojej existencie sa pomerne výrazne rozšírila.

V roku 2015 mala Plnápenaženka.sk viac ako 100 tisíc registrovaných používateľov a vo svojom portfóliu približne 215 obchodníkov. V súčasnosti Plnápeňaženka.sk poskytuje služby už takmer miliónu používateľov a zľavy možno získať pri nákupoch vo viac ako tisícke internetových obchodov. Počas svojej existencie už Plnápeňaženka.sk ušetrila zákazníkom stovky miliónov korún.

Nenechajte si ujsť: Recenzia brokera – Zetano

Ako už bolo spomenuté, hlavnou činnosťou cashback portálu Plnápeňaženka.sk je sprostredkovanie nákupov v internetových obchodoch. Táto služba funguje na princípe tzv. affiliate marketingu, teda provízneho predaja. Plnápeňaženka.sk poskytuje internetovým obchodom zákazníkov. Dôležité je, že zákazník neplatí nič navyše, suma, ktorú dostane späť, pochádza z marketingového rozpočtu obchodu. Pre obchodníkov je to často oveľa výhodnejšie ako platiť za drahé marketingové kampane, či už online alebo offline. Jednoducho povedané, namiesto billboardov investujú do vlastných zákazníkov.

Aby ste mohli získavať zľavy ako ostatní zákazníci Plnápeňaženka.sk, musíte sa na portáli zaregistrovať. Na to potrebujete len e-mailovú adresu. Potom už len stačí vyhľadať na Plnápeňaženka.sk obchod, v ktorom chcete nakupovať, a prekliknúť sa doň. Vo vybranom e-shope nakúpite požadovaný tovar a uplatníte si cashback alebo zľavu. Cashback si môžete uplatniť ihneď, alebo si sumy usporiť a používať Plnápeňaženka.sk ako online pokladničku. Ušetrenú sumu potom môžete použiť na ďalšie nákupy alebo si ju nechať poslať na bankový účet. Zľava môže dosiahnuť až 25 percent z nákupu. Záleží na konkrétnom obchodníkovi, akú výšku zľavy ponúka.

plnapenezenka zlava, plnapenazenka recenzia, Plnápeňaženka.sk

Ako začať používať Plnápeňaženka.sk

 Začať používať služby Plnápeňaženka.sk je naozaj jednoduché. Prvým krokom je registrácia. Na to, ako už bolo spomenuté, stačí mať funkčnú e-mailovú adresu. Na domovskej stránke portálu kliknite na políčko „Registrácia zdarma“, ktoré sa nachádza v pravom hornom rohu, ak ste na portál vstúpili z počítača. Po kliknutí sa zobrazí okno, do ktorého môžete zadať svoju e-mailovú adresu, a zároveň sa vás portál opýta, či sa chcete prihlásiť pomocou služby Facebook alebo Google. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete zaregistrovať prostredníctvom e-mailu, môžete potom len vyplniť zvolené heslo.

plnapenazenka registracia, plnapenazenka recenzia, Plnápeňaženka.sk

Na úplnú aktiváciu účtu je ešte potrebné potvrdiť registráciu priamo v poštovej schránke, do ktorej vám bol zaslaný overovací e-mail. Aby ste však mohli svoje konto naplno využívať, musíte vyplniť niekoľko údajov o sebe. Patrí medzi ne vaše meno, priezvisko a bankový účet. Bez týchto údajov vám Plnápeňaženka.sk nemôže poslať peniaze zo získaných zliav.

Po úspešnom dokončení registrácie môžete začať nakupovať so zľavou. Môžete si vybrať z ponuky viac ako tisícky obchodníkov v rôznych kategóriách produktov. Nebojte sa, nájdete medzi nimi bežné obchody ako Sportisimo, Knihy Dobrovský, Hračkárstvo Pompo, Tchibo, Mall, Dr.Max, ale aj zahraničné nákupné portály ako Aliexpress, AboutYou alebo Wish.

Vždy však majte na pamäti, že pre získanie zľavy je potrebné vstúpiť na portál konkrétneho obchodu cez Plnú Peňaženku, z ktorého portálu budete presmerovaní na stránku obchodníka. Len tak vybraný internetový obchod identifikuje, že ste naň prišli z cashback portálu Plnápeňaženka.sk, a Plnápeňaženka sa dozvie, že zľava prichádza práve k vám.

Potom si môžete vybrať tovar podľa svojich predstáv. Na nákupy cez portál Plnápeňaženka.sk nemusíte nikam posielať peniaze – nezakladáte si žiadny účet u Plnápeňaženky, na ktorý by ste museli najprv previesť sumu peňazí, ktorou by ste potom zaplatili za zakúpený tovar. To je obrovská výhoda oproti portálom, ktoré sa snažili prilákať zákazníkov vytváraním najrôznejších vlastných „mien“ ako fazuľa a podobne. Tento medzikrok je v moderných cashback portáloch odstránený, čo okrem iného prispieva k ich dôveryhodnosti. Inými slovami, nemusíte sa obávať, že by ste prišli o nejaké peniaze kvôli ich zasielaniu vopred na virtuálny účet.

Treba však upozorniť na jednu vec. Týka sa vyplácania získaných zliav. Prekliknutie sa na webovú stránku obchodníka cez portál Plnápeňaženka.sk je jednou, nie jedinou podmienkou pre pripísanie zľavy. Druhou je, že ju obchodník musí potvrdiť portálu Plnápeňaženka.sk a zaplatiť províziu za sprostredkovanie. Až potom vám portál Plnápeňaženka.sk vyplatí zľavu, ktorú vám poskytol. Toto je uvedené aj v podmienkach používania portálu Plnápeňaženka.sk. To znamená, že riziko nevyplatenia zľavy nesie používateľ portálu Plnápeňaženka.sk, nie jeho prevádzkovateľ.

plnapenezenka recenze, Plnápeňaženka.sk

Plnápeňaženka.sk – výhody a nevýhody

Cashback portál Plnápeňaženka.sk má obrovskú výhodu v tom, že portfólio internetových obchodov, v ktorých môžu používatelia nakupovať so zľavou, sa neustále rozširuje. A ako už bolo spomenuté, nejedná sa o neprehľadné obchody, kde by ste nakúpili nejaký tovar len preto, aby ste získali zľavu, pričom daný tovar vôbec nepotrebujete. Naopak, čoraz častejšie môžete Plnú Peňaženku využiť na nákup každodenného tovaru.

Takmer sa môže zdať, že tu vlastne získavate zľavu zadarmo. Nie je to však pravda. Za zľavu platíte tým, že sa pravidelne vraciate nakupovať ku konkrétnemu webovému obchodníkovi prostredníctvom portálu Plnápeňaženka.sk, čím si z neho robíte pravidelného zákazníka.

Prečítajte si tiež: Alpho: Recenzia brokera so širokou ponukou inštrumentov

Bez ohľadu na to, že prostredníctvom portálu Plnápeňaženka.sk môžete zbierať zaujímavé zľavy a bonusy, možno povedať, že nakupovanie prostredníctvom tejto webovej stránky je celkom praktické. Používateľské rozhranie je príjemné, prehľadné a intuitívne. Tovar je zoradený do jednotlivých kategórií, ktoré sú prehľadne usporiadané aj v hornej časti domovskej stránky Plnápeňaženka.sk.

Okrem zliav môžete pri nakupovaní získať aj ďalšie bonusy. Najmä ak Plnápeňaženka.sk niekomu odporučíte. Zdieľaním odkazu https://www.plnapenezenka.cz/penize-zpet/1073293 získate bonus za prvých tridsať užívateľov, ktorých odporučíte a ktorí nakúpia prostredníctvom portálu Plnápeňaženka.sk. Ďalšie bonusy môžete získať prostredníctvom vernostného programu. Skrátka, portál Plnápeňaženka.sk má veľa výhod a je veľa dôvodov, prečo si dať na začiatku trochu práce, aby ste potom mohli nakupovať prakticky v tých istých internetových obchodoch ako doteraz a len zbierať pekné zľavy a rabaty.

vernostný program, Plnápeňaženka.sk

Správna recenzia by mala obsahovať aj zmienku o všetkých nevýhodách alebo detailoch, na ktoré by ste si mali dať pozor. Určitým nedostatkom môže byť skutočnosť, že nie všetky detaily používania portálu Plnápeňaženka.sk sú vysvetlené dostatočne podrobne, niekedy dokonca menej zrozumiteľne. A to aj napriek tomu, že portál má stránku FAQ, t. j. často kladených otázok. Preto je vhodné vyhľadať si niekoľko recenzií, reakcií alebo skúseností s Plnou peňaženkou na iných webových stránkach. Ideálne je, ak portál používa niekto z vašich známych, ktorý by vám vedel poradiť vo všetkých možných situáciách.

Plnápeněženka.sk – záverečné hodnotenie

Cashback portály získavajú v posledných dvoch rokoch na popularite. Ide to ruka v ruke so skutočnosťou, že sa začala zvyšovať miera inflácie. Kým dlhé roky sme boli v Českej republike zvyknutí na medziročnú mieru rastu cenovej hladiny okolo dvoch percent ročne, od leta 2021 sme svedkami postupného zvyšovania miery inflácie až na dvojciferné hodnoty. Vlani naše ceny vzrástli o viac ako 15 % a odhady tohtoročnej inflácie sa tiež pohybujú nad hranicou 10 %. Niet divu, že sa ľudia snažia ušetriť doslova každý cent. A to najmä vtedy, keď inflácia drví ich úspory, pretože bežný drobný sporiteľ má len malú šancu ochrániť ich pred 30 rokmi bezprecedentného rastu cien. Preto nezostáva nič iné, len sa snažiť ušetriť na každodenných nákupoch. A Plnápeňaženka.sk k tomu určite prispieva.

vysavanie peniazi, plnapenazenka

Jednoznačnou výhodou portálu Plnápeňaženka.sk je jeho pomerne dlhá história. Na domácom trhu pôsobí od roku 2012, teda viac ako desať rokov. Vzhľadom na vysokú infláciu je pravdepodobné, že nových cashback portálov pribúda a bude pribúdať doslova ako húb po daždi. Vybudovať portál, ktorý bude zaujímavý pre čo najširší počet používateľov, však trvá pomerne dlho. A atraktívnosť cashback portálu sa nemeria len výškou zľavy, ktorú možno získať, ale predovšetkým počtom obchodov, v ktorých možno nakupovať so zľavou. Navyše musí ísť o obchody na každodenné nakupovanie, nie o nákupné portály, kde sa ponúka tovar, ktorý kúpite maximálne raz za rok.

Portál Plnápeňaženka.sk spĺňa presne tie požiadavky, ktoré naň kladie priemerný spotrebiteľ: je prehľadný, ponúka široké možnosti každodenného nakupovania a podľa všetkého je spoľahlivý. Svedčí o tom aj počet používateľov, ktorý sa za posledných osem rokov zvýšil takmer desaťnásobne.

Medzi ďalšie výhody Plnej peňaženky patrí skutočnosť, že sa dá využiť aj na nákup v zahraničných internetových obchodoch a má pobočku na Slovensku – takže môžete efektívne získať zľavy prostredníctvom dvoch kanálov naraz.

Nevýhody zavedeného cashback portálu sa hľadajú pomerne ťažko. Z používateľského hľadiska by bolo vhodné umiestniť odkaz na najčastejšie otázky a odpovede dostatočne vysoko na úvodnú stránku, aby sa návštevníci portálu mohli čo najskôr dozvedieť, aké podmienky musia splniť, aby mohli získať zľavy.

Vynára sa aj otázka, či by jednotlivé kategórie tovaru nemali byť na hornej lište zoradené abecedne, aby ich používatelia ľahšie našli.

Mohlo by vás zaujímať: Aké skúsenosti máme s brokerom Binance? Hodnotenie najväčšej kryptomenovej burzy na svete

Na druhej strane je inštalácia takzvanej lišty praktickou pomôckou. Ide o doplnok pre webové prehliadače Mozilla Firefox a Google Chrome. Ak si tento doplnok stiahnete do svojho zariadenia a pri prehliadaní internetových obchodov navštívite webovú stránku partnerského e-shopu Plné peňaženky, líška vás na to upozorní. Nemusíte sa teda zakaždým trápiť, či ste sa pred nakupovaním online mali najprv prihlásiť do Plnej Peňaženky, a až potom začať vyhľadávať tovar. Táto vychytávka vám naozaj môže spríjemniť nakupovanie online.

plnapenazenka recenzia, Plnápeňaženka.sk

Aký je teda konečný verdikt? Mám pri online nákupoch používať portál Plnápeňaženka.sk, alebo sa mu vyhnúť? Určite používajte. Ak už radi nakupujete v internetových obchodoch, boli by ste sami proti sebe, keby ste nevyužili všetky možnosti ešte výhodnejšieho nakupovania, ktoré internet ponúka. Navyše byzensmodel cashback portálov má zmysel pre všetky zúčastnené strany. Nie je to prázdne lákadlo, ktoré niekto využíva na to, aby vás prechytračil a obohatil sa na váš úkor. Preto môžeme cashback portál Plnápeňaženka.sk s čistým svedomím odporučiť. Choďte do toho.

Tento článok si môžete prečítať aj v českom jazyku.

2 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *