Recenzia brokerského webu: Patria – mnoho užitočných informácií v trochu neprehľadnom formáte

V ďalšom diele recenzií brokerských webov budeme hovoriť o tom, ako na nás zapôsobil brokerský portál Patria. Už tradične budeme hodnotiť predovšetkým prehľadnosť stránok, aktuálnosť informácií a množstvo ponúkaných služieb na portále.

Prehľadnosť webu

Webový portál Patria na prvý pohľad pôsobí neprehľadne, čo je spôsobené predovšetkým množstvom informácií, ktoré sú hneď na domovskej stránke k dispozícii. Orientáciu veľmi uľahčuje interaktívne menu vo forme záložiek, ktoré sú šikovne rozdelené do kategórií, a to veľmi oceňujeme. Stĺpik „najčítanejšie správy týždňa“ aspoň čiastočne zjednodušuje inak ťažkú ​​orientáciu na webe. Hneď na domovskej stránke môžeme vidieť sympatickú mapku, ktorá ukazuje, ako sa darí jednotlivým trhom a pod mapkou prebieha hodnota jednotlivých akciových indexov v reálnom čase, a to je užitočné k rýchlemu a povrchnému zhodnoteniu situácie.

Spravodajstvo

Pre návštevníka webu, ktorý hľadá veľké množstvo správ zo sveta brokerov, je tento web skvelou voľbou. Neprehľadnosť stránok hravo preváži veľmi silná spravodajská základňa, ktorá po celý deň, a to vrátane večera, zásobuje relevantnými informáciami z ČR i zo zahraničia. Len pri testovaní tohto webu došlo k zverejneniu hneď niekoľkých správ.
Hodnotenie spravodajstva 5/5

Služby

Patria ponúka komplexné služby v oblasti obchodovania. Platforma verejne ponúka hneď tri druhy registrácií. Bezplatnú registráciu, ktorá sprístupní real-time dáta, real-time grafy, spravodajstvo, diskusnú stránku a mnoho ďalšieho. Tento ústretový krok smerom k začínajúcim obchodníkom na nás urobil dobrý dojem. V kategórii investor plus, ktorá je určená pokročilejším užívateľom, nájdeme k výhodám základného balíčka navyše real-time dáta z akciových búrz USA, ZE, Poľska a Maďarska. Posledná kategória Patria plus, ktorá je určená profesionálom, ponúka naviac predovšetkým real time dáta z forexu a peňažného trhu oproti verzii investor plus.

Všeobecné informácie a kontaktné údaje

Patria bola založená v roku 1994 ako prvá investičná banka. Jej jediným akcionárom je Československá obchodná banka, a.s. Pre klientov preferujúci osobný kontakt je skvelou správou, že Patria sídli na ulici Jungmannova v centre Prahy a je tým veľmi dobre dostupná. Patria má hneď niekoľko telefónnych liniek a na email reaguje spravidla okamžite. Web ponúka slušný servis a veľmi dobré spravodajstvo. Jedinou nevýhodou je jeho neprehľadnosť, ktorú možno ale pomocou osobného nastavenia zlepšiť

Naše hodnotenie

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *