Recenzia brokerského webu: Colosseum – kompletný servis pre obchodníkov, ale s chýbajúcim spravodajstvom

V ďalšom diele našich recenzií predstavíme portál Colosseum, ktorý sa zaoberá predovšetkým individuálnou správou portfólia. Ako je už zvykom, budeme hodnotiť prehľadnosť stránok, aktuálnosť spravodajstva a kvalitu ponúkaných služieb.

Prehľadnosť

Stránka hneď na prvý dojem pôsobí veľmi prehľadne, a to vďaka svojmu modernému vzhľadu a interaktívnemu menu. Spomínané menu umožňuje rýchle a intuitívne pohybovanie po webe, čo je vždy veľká výhoda. Spomínaná prehľadnosť je podľa nášho názoru čiastočne spojená s absenciou služieb tzv. naviac, ako je napríklad spravodajstvo, diskusné fórum pod. Po vizuálnej stránke je tento web na vysokej úrovni.

Spravodajstvo

Ako sme už spomínali v sekcii prehľadnosti, tak verejne prístupné spravodajstvo na tomto webe úplne chýba. Samozrejme, záleží na preferenciách obchodníka, ale my toto vnímame ako veľký nedostatok.

Služby

V sekcii portfólio služieb možno nájsť hneď niekoľko záložiek: asset management, môj maklér, online trading a research. Prvá spomenutá záložka je predovšetkým pre tých, ktorí nemajú čas, alebo chuť riadiť svoje vlastné portfólio. Colosseum ho bude obhospodarovať za Vás a ponúka hneď niekoľko investičných stratégií. Investičná stratégia sa veľmi líši vo svojej rizikovosti a cieľového výnosu, takže si na svoje príde snáď každý. Druhá spomínaná služba ponúka profesionálne konzultácie s maklérmi spoločnosti Colosseum.

Klient okrem odborných rád dostáva ešte navyše prístup k analýzam a odporúčaniam celého analytického tímu spoločnosti. Ďalej je v ponuke online trading na dvoch rôznych platformách, a to konkrétne TWS a MT4. Samozrejmosťou tohto variantu je prístup k vyššie spomenutým analýzam. Posledný variant je research, ktorá vynecháva prístup k platformám aj konzultácie maklérov a dodáva iba informácie, analýzy, výukové materiály a pod.

Všeobecné informácie

Colosseum je rýdzo českým obchodníkom, ktorý na našom trhu pôsobí od roku 1997. Klientská sekcia je v priebehu písania recenzie v rekonštrukcii, ale aj tak možno veľmi jednoducho nájsť všetky kontaktné informácie. Firma sídli v Prahe 2 a umožňuje okrem osobného kontaktu aj kontakt telefonický. Všeobecne ide o veľmi pekný a prehľadný web, ktorý ale neplatiacim obchodníkom veľa neponúka, čo je podľa nášho názoru nevhodné pre začínajúcich obchodníkov.

Naše hodnotenie

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *