Cyrrus – Recenzia brokera [Aktuálne 2022]

V tejto sekcii vám budeme prinášať recenzie zaujímavých brokerských webov, ktoré obchodníkom poskytujú komplexné služby. Nás zaujíma, ako web pôsobí na novo prichádzajúceho záujemcu o služby spoločnosti. Teda predovšetkým prehľadnosť webu, aktuálnosť informácií aj penzum služieb, ktoré je možné na danom webe využiť.

Prehľadnosť

Internetové stránky spoločnosti Cyrrus sú vyvedené v oranžovo modrej kombinácii farieb. Usporiadanie je pomerne tradičné – pod hornou lištou s jednotlivými položkami je výrazný obsahový slajder, na ktorom sa formou záložiek menia dôležité informácie. Na domovskej stránke nechýba odkaz na spravodajstvo, magazín a investičné tipy. Web pôsobí pomerne prehľadne, mali sme trochu problém s navigáciou, že položky v hornej lište je pre zobrazenie sub-menu treba rozkliknúť, a potom sa prípadne na domovskú stránku vrátiť tlačidlom späť.

Spravodajstvo

Pre bežného návštevníka nie je web Cyrrus optimálnym informačným kanálom. Spravodajstvo je dosť zastarané. Tak napríklad vo štvrtok 23. marca 2017 boli k zobrazeniu deň staré správy. To nie je nič, čím by sa mal brokerský portál chváliť. V sekcii analýzy je posledná zverejnená správa z 14. júla 2016.

Služby

Okrem vyššie spomínaného spravodajstvo a analýz zverejňuje spoločnosť Cyrrus magazín, v ktorom sa jednotliví makléri delia o svoje postrehy, investičné tipy (na webe ich je uvedených celkom 5) a tiež rozsiahly investičný výhľad na rok 2017. Publikáciu o takmer 200 stranách je možné dostať vo forme executive summary (za poskytnutie údajov), prípadne za cenu 499 KČ v digitálnej verzii, respektíve 1299 KČ v tlačenej verzii. Veľmi dobre má spoločnosť Cyrrus spracovanú sekcii Ako začať. Popri úvode do investovania nechýba prehľad investičných nástrojov, ani slovník investičných pojmov. Popis možnosti zúčastniť sa webinárov a seminárov vyzerá atraktívne, však aktuálny program zíva prázdnotou. Web obsahuje VIP sekciu pre klientov Currus.

Všeobecné informácie a kontaktné údaje

Webom sa na niekoľkých miestach prelína možnosť kontaktovať spoločnosť – tá ponúka ako bezplatnú infolinku, tak možnosť spätného kontaktu a možnosť dohodnúť si schôdzku na jednej zo štyroch tuzemských pobočiek (Praha, Brno, Ostrava, Zlín). Cyrrus má na svojom webe zverejnené všetky dôležité dokumenty, informácie o členstve v asociáciách aj dohľadu Českej národnej banky, čo iste zvyšuje dôveryhodnosť.

Naše hodnotenie