Recenzia brokerského webu: Atlantik – Bezpečná a stabilná platforma, prečo má ale toľko negatívnych recenzií?

V piatom diele našich recenzií preberieme investičnú spoločnosť Atlantik z pohľadu nového zákazníka. Pozrieme sa na jej portfólio služieb, kvalitu spravodajstva a v neposlednom rade na prehľadnosť.

Prehľadnosť

Veľmi jednoduchý dizajn webových stránok pomáha k veľmi jednoduchej a rýchlej orientácii. Panel so záložkami je logicky rozdelený do kategórií a ovládanie je veľmi intuitívne. Web je úplne v súlade s poučkou: „Zvládla by to používať vaša babička?“. Ja tvrdím, že minimálne tá áno. Ďalším milým atribútom stránky je možnosť si ju personalizovať podľa vlastných preferencií. Hneď na úvodnej stránke sú vidieť najhorúcejšie správy, kurzové lístky a vývoj akciových indexov. Pomyselnou čerešničkou na torte je i možnosť videosprievodcu po stránkach.

Spravodajstvo

Túto sekciu hodnotíme priemerne. Je tu slušné množstvo dostupných aktuálnych správ, ale v porovnaní s konkurenciou sa Atlantik rozhodne neumiestni na špičke. Zaujímavou možnosťou je nahliadnutie do týždenníkov, ktoré zhŕňajú udalosti vždy za posledných 7 dní. Plusové body možno pripísať za dobre spracovaný každodenný prehľad, ktorý sa venuje zaujímavým zmenám na trhu. Toto je však dnes už štandard.

Služby

Spoločnosť Atlantik ponúka predovšetkým obchodovanie na kapitálových trhoch, správu finančného majetku a investičné poradenstvo v ČR a SR. Obchodovanie prebieha na burzách v Európe, Severnej Amerike a na vybraných burzách v Ázii, čo umožňuje obchodovanie vcelku slušného množstvo akcií. Nováčikovia iste ocenia záložku „nový klient“, kde sú veľmi dobre popísané všetky kroky potrebné k úspešnému začiatku obchodovania. Je tu transparentne uvedený cenník a ďalšie dôležité zmluvné dokumenty, takže je možné zhodnotiť situáciu, bez toho aby Vás telefónny operátor bombardoval hovormi.

Všeobecné informácie

Kancelárie spoločnosti Atlantik finančné trhy, a.s. sídli v Prahe i Bratislave. Na stránkach deklarujú, že vďaka hustej sieti obchodníkov nemajú problém pokryť celú ČR a SR. Webové stránky obsahujú referencie ohľadom spolupráce so spoločnosťou Atlantik od firiem ako napr.: AEGON poisťovňa a penzijný fond ŠKODA. Všeobecne hodnotíme Atlantik pozitívne, pretože je okrem iného transparentný a má veľmi prehľadný web, čo je podľa nášho názoru dobrá kombinácia pre začínajúceho obchodníka. Malou nevýhodou je priemerné spravodajstvo.

Naše hodnotenie