Recenzia brokerského webu: Conseq – víťaz roku 2016 medzi penzijnými fondami

Tento diel je venovaný spoločnosti Conseq, ktorá vo svojom akciovom účastníckom fonde v roku 2016 dosiahla zhodnotenie 10,81%. Naša recenzia, ktorá má za úlohu zhodnotiť brokerský web z pohľadu nováčika, bude zameraná na úroveň prehľadnosti, spravodajstva a kvality ponúkaných služieb.

Prehľadnosť

Trochu nešťastný formát, ktorý užívateľa so širokouhlou obrazovkou obmedzí na využívanie len časti jej plochy, znepríjemňuje prehliadanie webu už od sekundy, kedy sa načíta. Okrem tohto nedostatku ide o relatívne prehľadný web. Orientáciu na webe zjednodušujú záložky a lišta „rýchla navigácia“, ktorá vždy vypichne najhorúcejšie témy. Hneď na úvodnej stránke máme dva odkazy na manuál pre začiatočníkov, čo oceňujeme. Pod týmto odkazom môžeme nájsť hodnoty jednotlivých fondov, ktoré sú zobrazené ako číselne, tak graficky.

Spravodajstvo

Spravodajstvo na tomto webe nemá svoju záložku a je hneď na úvodnej stránke. Spravodajstvo je ako také veľmi sporadické a neaktuálne. Častou témou článkov je samotná firma Conseq, ktorá sa nebojí sama seba pochváliť. Správy o dianí vo svete veľmi zanedbávajú. Vydávajú rôzne investičné týždenníky, ktoré sú zaujímavé a túto sekciu tak aspoň trochu oživia.

Služby

Spoločnosť Conseq Investment Management má širokú ponuku služieb. Jednotlivé investičné produkty sú poskladané z vlastných fondov a fondov ich partnerov. Základné produkty sú Classic, Active, Horizont a Private Invest. Classic Invest je variant pre obchodníka, ktorý si sám chce vyberať jednotlivé fondy. Proti tomu stojí variant Active Invest, kde výber fondov a riadenie portfólia obstaráva samotná spoločnosť. Horizont Invest propagujú ako dlhodobý produkt vhodný na zabezpečenie do penzie a potom je tu vlajková loď Private Invest, ktorá je možná až od vkladu 1 mil. KČ. Zaujímavou možnosťou je sekcia „špeciálne produkty“, ktorá umožňuje investície do mnohých rôznych projektov napr.: developerský projekt MAMEST.

Všeobecné informácie

Conseq Investment Management sa profiluje ako česká firma, ktorá sa špecializuje na české prostredie a českých investorov. Firma sídli v Prahe 1 a umožňuje osobné stretnutia každý všedný deň. K dispozícii je tiež telefónny klientský servis medzi 8-18 hodinou. Firma je úspešná a dôveryhodná. Škoda len zastaraného webu a neaktuálného spravodajstva.

Naše hodnotenie