Bondster logo

Platforma Bondster – Recenzia

Obsah recenzie

Bondster web

Bondster je platforma vzájomného poskytovania úverov, ktorá pomáha investorom investovať do spotrebiteľských úverov. Bondster sídli v Českej republike a môžu do nej investovať investori z celého sveta. Môžete investovať minimálne 5 € a získať priemerný ročný výnos 13%. Trh Bondster  má investičné funkcie, ako je sekundárny trh, záruka spätného odkúpenia a funkcie automatického investovania. Všetky informácie preskúmame v našej recenzii Bondster.

Bondster vám dáva príležitosť poskytnúť financovanie jednotlivcom, vlastníkom firiem, vývojárom a držiteľom kryptoaktív investovaním do osobných pôžičiek, podnikateľských úverov, splátkových úverov, pôžičiek na nehnuteľnosti, kryptopôžičiek a pôžičiek na autá. Bondster slúži iba veriteľom, takže o úver nemôžete požiadať priamo na platforme.

Spoločnosť Bondster P2P bola založená v roku 2017 a od roku 2022 investovala 114 miliónov EUR a investorom vyplatila úroky vo výške 4,4 milióna EUR. Bondster má zatiaľ 15 000 investorov.

Vďaka svojmu zameraniu na trhy s nízkym trhom na iných platformách, ako je Bulharsko alebo Česká republika, dobrej kombinácii aktív s rôznymi typmi úverov na investovanie, konkurencieschopným výnosom spätného odkúpenia a solídnemu portfóliu s viac ako tuctom pôvodcov je Bondster investičnou stránkou, ktorú treba zvážiť na doplnenie dobre diverzifikovaného portfólia crowdlending crowdportov.

Kdo stojí za platformou Bondster?

Ako stabilný je Bondster?

Bondster Marketplace s.r.o. je vo vlastníctve CEP Invest Private Equity SE – väčšej investičnej spoločnosti s viac ako 5 spoločnosťami v portfóliu.

Skutočnosť, že Bondster je súčasťou skúsenej investičnej spoločnosti, nám dáva istotu, že má veľmi solídnu pozíciu.

Aj keď sa však zdá, že je to skvelá spoločnosť, stále môžu existovať nepredvídané riziká, ktoré spomenieme v dnešnej recenzii.

Kto môže investovať do Bondsteru

Jednotlivci a spoločnosti môžu investovať do Bondsteru. Ak chcete investovať do Bondsteru ako súkromná osoba, musíte splniť nasledujúce minimálne požiadavky:

 • mať minimálne 18 rokov,
 • Mať európsky bankový účet
 • Dodržiavajte predpisy proti praniu špinavých peňazí

Ak chcete investovať so svojou spoločnosťou, môžete tak urobiť aj na Bondsteri. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste si vytvorili účet pre svoje podnikanie, je vybrať možnosť „Právnická osoba“ pri registrácii.

Bondster - počet investorů

Ako funguje Bondster

Bondster je platforma vzájomného požičiavania, ktorá spolupracuje s množstvom veriteľov. Veriteľ požiada veriteľa o úver a Bondster vykoná hĺbkovú kontrolu s cieľom overiť žiadosť o úver predloženú veriteľom. Ak je žiadosť schválená, úver je prijatý.

Bondster umiestni úver na svoju platformu a investori, ktorí sú ochotní požičať peniaze dlžníkovi, do neho môžu investovať. Peniaze sa poskytujú dlžníkovi. Dlžník potom začne splácať peniaze z úveru na základe úverovej zmluvy. Investor získa pasívny príjem prostredníctvom úrokovej sadzby 13% ročne.

Bondster - Jak to funguje?

Ako sa zaregistrovať na Bondster

Takto môžete investovať do Bondsteru a získať priemerný ročný úrok 13%.

 • Zaregistrovať sa. Prvým krokom k investovaniu do Bondsteru je vytvorenie účtu. Vytvorenie účtu je bezplatné a vyžaduje sa na začatie investovania.

Registrácia na túto českú crowdlending platformu prebieha štandardným spôsobom, podobne ako na iných platformách, formou úvodného dotazníka a prvého prevodu finančných prostriedkov z bankového účtu.

 • Vytvorte si účet. Po jeho vytvorení prejdete na ďalší krok, ktorým je financovanie vášho účtu. Bankovým prevodom môžete vložiť už od 5 €.
 • Vyberte si spôsob investovania. Musíte zvoliť spôsob investovania, či už manuálne alebo automatické investovanie. Používanie funkcie automatického investovania vám ušetrí čas a nájde vhodné úvery na investovanie na základe vašich parametrov.
 • Generovanie príjmov. Akonáhle investujete a aktivujete svoju stratégiu, začnete na platforme zarábať peniaze. Bondster platí priemernú ročnú úrokovú sadzbu v priemere 13%.

Ako investovať do Bondsteru

V Bondsteri máme 2 hlavné spôsoby investovania. V nasledujúcich kapitolách popíšeme každú z nich:

 • Manuálna investícia už od 5 eur za úver.
 • Automatické investovanie cez Autoinvest.

Ďalej zvážime niektoré z najdôležitejších parametrov, ktoré definujú jednotlivé operácie zverejnené v nástroji Bondster.

Stáť

V spoločnosti Bondster máme k dispozícii na diverzifikáciu prevádzky zo 4 rôznych krajín: Poľska, Českej republiky, Ruska a Bulharska.

Originátor

Bondster má na svojom trhu k dispozícii najmenej 14 pôvodcov alebo úverových inštitúcií a v tomto ohľade je jednou z najkomplexnejších crowdlending platforiem.

Typ úveru

Ak by sme mali povedať, v čom ešte Bondster vyniká, je to široký a rozmanitý typ operácií, ktoré nám ponúka na investovanie: na jeho trhu môžeme nájsť od pôžičiek P2P  po pôžičky P2B, poľnohospodárske pôžičky, hypotekárne úvery atď.  až celkom 13 rôznych typov.

Minimálne obdobie

Tento parameter sa vzťahuje na trvanie úveru, ale s určitou nuansou: pre úvery s výstupnými dverami (ikona c v predchádzajúcej časti) existuje minimálne obdobie, na ktoré musíme úver držať skôr, ako ho budeme môcť opustiť.

Tiež, ak sa číslo (percento) objaví pod počtom dní alebo mesiacov obdobia, toto percento je pokuta, ktorú musíme zaplatiť v prípade, že opustíme operáciu skôr.

Úroková sadzba

V Bondsteri môžete dosiahnuť návratnosť až 13.50% s Buyback, aj keď je vždy dobré diverzifikovať a zahrnúť do našich portfólií viac typov úverov a poskytovateľov.

Filtre

V hornej časti zoznamu úverov budeme mať prístup k filtrom, ktoré nám umožnia vidieť iba operácie, ktoré zodpovedajú nášmu investičnému štýlu alebo tomu, čo momentálne hľadáme. Okrem toho v podrobných filtroch budeme mať k dispozícii kompletný zoznam parametrov, aby sme mohli presne definovať operácie, ktoré hľadáme.

Určite sumu, ktorú chcete investovať

Vo vyskakovacom okne zadáme sumu, ktorú chceme investovať do vybranej operácie, už od 5 eur za transakciu.

Označte a potvrďte

Posledným krokom bude začiarknutie políčka potvrdzujúce, že sme si prečítali súvisiacu dokumentáciu a stlačte tlačidlo INVESTOVAŤ… Voila! Už sme investovali do našej prvej pôžičky. Tieto informácie sa týkali manuálnych investícií. Teraz sa pozrime podrobnejšie na investície do automobilov.

Bondster Auto-invest

Investovaním do Bondsteru môžete svoje investície vložiť do automatického pilota. Môžete investovať bez toho, aby ste museli manuálne vyberať úvery, do ktorých chcete investovať. Automatická investičná funkcia Bondster vám umožňuje diverzifikovať vaše portfólio investovaním do rôznych úverov. Ušetrí vám to aj peniaze, pretože nemusíte neustále hľadať pôžičky, do ktorých by ste mohli investovať.

Funkcia automatického investovania Bondster môže byť pre nováčikov na tejto platforme trochu mätúca, čiastočne preto, že nám poskytuje príliš veľa možností konfigurácie a niekedy dotyk parametra,  ktorý nie je skutočne potrebný, môže spôsobiť, že  Autoinvest  NEBUDE fungovať tak, ako očakávame, a že nie je k dispozícii žiadny úver na investovanie.

V nasledujúcich krokoch si ukážeme, ako sme ho nakonfigurovali a aké problémy môžu vzniknúť povolením niektorých voliteľných parametrov.

 • Prvým krokom pri definovaní Autoinvest je špecifikovať systému, koľko „bezplatných“ peňazí chceme mať na účte bez investovania po uskutočnení Autoinvest. V mnohých prípadoch, ak nechceme investovať „manuálne“ alebo plánujeme vybrať peniaze na krátku dobu, tu uvedieme „0“.
 • V druhom kroku jednoducho pomenujeme naše samoinvestičné portfólio (môžeme mať niekoľko aktívnych naraz, takže tento názov musí byť jedinečný).
 • Tretí krok je veľmi dôležitý, ale kontrolou týchto informácií môžeme zistiť, či je s našou konfiguráciou Autoinvest všetko v poriadku: FOUND LOANS sú pôžičky, ktoré zatiaľ zodpovedajú našej konfigurácii… Ak v určitom okamihu vidíme, že je to „0“, znamená to, že pravdepodobne nerobíme niečo správne.
 • Percento aktív je % našich aktív v Bondsteri, ktoré chceme alokovať do tohto portfólia Autoinvest (v Bondsteri môžeme mať niekoľko konfigurácií Autoinvert naraz, a tak napríklad môžeme nakonfigurovať dva rôzne Autoinverty a povedať systému, že chceme, aby každý z nich spravoval 50% nášho kapitálu … alebo jeden 75 % a druhý 25 %). Ak si nechceme komplikovať život a použijeme iba jeden Autoinvest, uvedieme tu 100%.
 • Ďalej určíme sumu, ktorá sa má investovať do každej operácie, počnúc 5 eurami za úver.
 • Po dokončení konfigurácie Autoinvest je veľmi dôležité skontrolovať, či je AKTÍVNY a nie pozastavený (ak je Autoinvest pozastavený, bude pozastavený a nebude akceptovať nové úvery do nášho portfólia).
 • Ďalšie parametre, ktoré môžeme vidieť, sú ŠTÁT, ORIGINÁTOR a TYP ÚVERU.
 • V ďalšom kroku definujeme typ záujmu, ktorý sme ochotní akceptovať. V tomto bode stanovíme minimálnu hodnotu 10%.
 • Pokiaľ ide o zrelosť, môžeme určiť, či chceme – nerobíme to z dôvodu väčšej diverzifikácie – minimálne a maximálne trvanie operácií, do ktorých chceme investovať. Dávajte pozor, aby ste neuviedli aspoň „1“, pretože všetky pôžičky, ktoré trvajú niekoľko dní namiesto mesiacov (ktorých je málo), by boli mimo tohto automatického investovania. Môžete nastaviť maximum a nechať minimum prázdne, aby sa do nášho košíka dostali aj úvery s trvaním kratším ako jeden mesiac.
 • Zaistenie a LTV sa vzťahujú na záruky a garancie, ktoré sa často používajú na hypotekárne úvery a iné druhy zaručených úverov. Ak neviete, čo robíte, a nie je vám to jasné, buďte veľmi opatrní, aby ste niečo v týchto oblastiach označili, pretože potom všetky úvery bez záruk (ale s vyplatením) alebo nehypotekárne úvery nepreniknú do Autoinvest. V prípade pochybností nerobte nič, v ďalšom kroku vám ukážeme, ako definovať iba pôžičky s Buyback…
 • Okrem toho môžeme špecifikovať, že chceme investovať IBA do spätných odkúpení, a to tak, že tu zaškrtneme ÁNO (drvivá väčšina operácií v Bondsteri má záruku spätného odkúpenia, ale nikdy nezaškodí uistiť sa a zaškrtnúť túto možnosť).
 • Poplatok za výber investície a max. výstupný poplatok sa týkajú úverov, ktoré umožňujú predčasný odchod (t. j. nezablokujú kapitál až do dokončenia operácie) a pokuty, ktorú sme ochotní zaplatiť. Označenie alebo neoznačenie niečoho tu závisí od každého z nich, ale ak si vyberieme ktorúkoľvek z týchto možností, dostupné úvery sa radikálne znížia. Ak nie je úplne jasné, že je veľmi pravdepodobné, že nám chýba likvidita, je pravdepodobne najlepšie nechať ju bez toho, aby sme si niečo vybrali.
 • V položke Stav úveru považujeme za dôležité vybrať si len POVINNE ZAPLATENÉ, aby sme neuzatvárali úvery, ktoré už meškajú.
 • Vo všetkých parametroch, ktoré nasledujú nižšie (frekvencia splátok, spôsob vyplatenia, pokuty a dátum zaradenia na stránku), je najlepšie nič nevyberať, pokiaľ nehľadáme niečo veľmi konkrétne. Ide väčšinou o sekundárne parametre, ktoré však môžu podstatne zmeniť počet úverov dostupných v našom portfóliu Autoinvest.
 • Nakoniec vložíme tlačidlo SAVE a skontrolujeme, či je v aktívnom stave, aby bol pripravený na nákup úverov pre nás.
Bondster

Cashback bonus Bondster (promo kód)

Ak sa pozriete na registračný formulár Bondster, uvidíte pole s názvom Bondster Promo kód. Nepotrebujete žiadny promo kód, aby ste mohli využiť najlepší propagačný kód, ktorý je práve k dispozícii.

Počas prvých 3 mesiacov získate 1% zo všetkého, čo investujete, čo je najlepší nový užívateľský bonus v súčasnosti v Bondsteri.

Čtěte také: [TOP 10] Najlepšie spôsoby investovania peňazí

Možné riziká v spoločnosti Bondster

Riziko nedostatku likvidity

Likvidita je vždy faktorom, ktorý je potrebné brať do úvahy pri crowdlendingu, pretože náš kapitál je zvyčajne – aspoň čiastočne – zablokovaný až do konca operácie, do ktorej investujeme.

Na platforme Bondster sa priemerná splatnosť úverov pohybuje od menej ako jedného mesiaca do viac ako jedného roka, ale zvyčajne ide o platformu s relatívne krátkym časovým horizontom v porovnaní s inými webovými stránkami s priemerom približne 6 mesiacov.

Aj keď nemá sekundárny trh, niektoré operácie Bondster (tovar so symbolom výstupných dverí) umožňujú skorý odchod predajom našich akcií platforme a iné (označené symbolom lístka) nám umožňujú kedykoľvek získať likviditu zaplatením malej pokuty – zvyčajne 1% -.

Riziko nesplácania úverov dlžníkmi

Jedným z pomerne častých rizík, ktorým crowdlending vo všeobecnosti čelí, je nesplatenie úverov, do ktorých investujeme, dlžníkmi.

Na boj proti tomuto problému má drvivá väčšina transakcií, ktoré Bondster zverejňuje na svojom trhu, záruku spätného odkúpenia (symbol štítu).

Spätný odkúpenie sa zvyčajne aktivuje po 30 alebo 60 dňoch – v závislosti od pôvodcu – a vráti nám investovaný kapitál a úroky splatné za operáciu.

Riziko konkurzu jedného z pôvodcov

Aj keď je to veľmi nepravdepodobná možnosť, každý crowdlending investor si musí byť aspoň vedomý možného bankrotu jedného z pôvodcov alebo úverových inštitúcií, ktoré zverejňujú svoje úvery v Bondsteri, čo by mohlo ovplyvniť záruku spätného odkúpenia alebo úvery, ktoré má pôvodca.

Spoločnosť Bondster vo svojich častých otázkach zdôrazňuje, že vyberá iba úverových emitentov s najvyššou dôveryhodnosťou, čo zaručuje, že pravdepodobnosť výskytu významnej udalosti u ktoréhokoľvek z týchto pôvodcov je veľmi malá. V prípade, že sa vyskytne problém, Bondster prevezme pôžičky Originator zverejnené na jeho platforme a bude spravovať platby investorom.

V každom prípade je pre nás ako investorov vždy osvedčeným postupom diverzifikovať náš kapitál medzi čo najviac pôvodcov.

Bondsterské poplatky:

Bondster nemá na platforme žiadne investičné poplatky, ak pracujete v EUR. Ak však pôsobíte v miestnej mene a konkrétne v českej korune, zaplatíte určitý poplatok. Tu je prehľad poplatkov z webovej stránky Bondster:

Bondster - Poplatky

Originátoři Bondster Crowfunding

Bondster je veľmi kompletný trh s úvermi, ktorý už má viac ako tucet veriteľov, vrátane:

ACEMA

ACEMA Credit Czech je jednou z najvýznamnejších úverových inštitúcií v Českej republike, ktorá pôsobí od roku 2000 a od roku 2018 je plne regulovaná českou centrálnou bankou.

BANKOMETR

Bankometer je český subjekt, ktorý sa špecializuje na dlhodobé podnikateľské úvery, bol založený v roku 2013 a zvyčajne zabezpečuje svoje aktivity nehnuteľnosťami atď.

DYNAMICKÝ

Kviku je registrovaná ochranná známka materskej spoločnosti AirLoans LLC, ruského veriteľa, ktorý bol založený v roku 2013 a v posledných rokoch zaznamenal rýchly rast so zameraním na spotrebiteľské úvery v Rusku, Kazachstane a Španielsku.

YARIS

Yaris s.r.o. je úverová inštitúcia v Českej republike s takmer dvadsaťročnými úverovými skúsenosťami (založená v roku 1999), špecializujúca sa na zabezpečené úvery.

Ako pridať prostriedky na svoj účet Bondster

Na Bondster môžeme vkladať v eurách a českých korunách bankovým prevodom na príslušný účet, ktorý nám poskytla Komerční banka, a.s. (česká online banka, s ktorou táto platforma spolupracuje).

Pri prevode je dôležité uviesť koncept alebo účel platby uvedený platformou tak, aby boli finančné prostriedky bezodkladne pridelené na náš účet. Zvyčajne do jedného až dvoch pracovných dní sa zostatok prejaví na našom investorskom účte.

Výbery hotovosti v systéme Bondster

Bondster vám umožňuje kedykoľvek vybrať dostupný zostatok na našom účte, počnúc jedným eurocentom a bezplatne pre nás. Zvyčajne je objednávka spracovaná veľmi rýchlo a do jedného až dvoch pracovných dní máme peniaze späť na našom bankovom účte.

Bondster – Kontaktné informácie a zákaznícky servis

Bondster sídli v Prahe (Česká republika) a ponúka kontaktné telefónne číslo (+420283061555) a e-mail (info@bondster.com).

Podľa našich skúseností sú všetky dopyty a incidenty riešené rýchlo a efektívne, čo predstavuje veľmi dobrú úroveň zákazníckeho servisu.

Webové rozhranie Bondster

Bondster má modernú, priateľskú a ľahko použiteľnú webovú stránku, na ktorej sú jasne prezentované informácie a dôležité akcie sa dajú ľahko nájsť a vykonať. Webová stránka je preložená do 3 jazykov, a to do češtiny, angličtiny a nemčiny.

Nemusíte robiť rozsiahly prieskum, aby ste našli informácie, ktoré potrebujete. Veľkou výhodou je, že v sekcii Blog nájdete množstvo užitočných informácií, ktoré sa často aktualizujú.

Ak vykonáme štúdiu o tom, koľko kliknutí je potrebných na vykonanie niektorých z najzákladnejších akcií na platforme, získame nasledujúce výsledky:

★★★★ 3 kliknutia na investovanie do jedného z úverov.

★★ 2 kliknutia na kontrolu stavu jedného z projektov, do ktorých sme investovali.

★★★ 3 kliknutia na výber peňazí.

Mimochodom, Bondster má aktívne účty na sociálnych sieťach.

Záver našej bondsterskej recenzie

Bondster je dobrá platforma P2P s dobrými výsledkami. A na trhu, kde sa väčšina platforiem rodí v Pobaltí, vám Bondster umožňuje diverzifikovať časť vášho investičného portfólia P2P do Českej republiky.

Aj keď výnos nie je príliš vysoký, ak investujete do českých korún, očakávaný výnos je na rovnakej úrovni ako u iných platforiem, ak investujete do úverov v eurách.

Bondster má vysokú úroveň serióznosti, pokiaľ ide o výber veriteľov. Všetci veritelia sú starostlivo vyberaní a monitorovaní, ako už bolo uvedené v tejto recenzii Bondster.

Pokiaľ ide o funkciu automatického investovania, v skutočnosti máte niekoľko skutočne skvelých možností, ktoré bondstera odlišujú od väčšiny.

Vklady aj výbery je možné na Bondsteri ľahko uskutočniť.

Niektoré ďalšie užitočné informácie

Aby sme vám uľahčili rozhodovanie o Bondsteri, pokúsili sme sa opísať hlavné výhody pre investorov. Začnime teda:

 • Najväčšou výhodou je určite vysoká návratnosť úverov. Okrem toho sú tieto úvery buď zabezpečené (nehnuteľnosťou alebo hnuteľným majetkom), alebo ponúkané so zárukou spätného odkúpenia (v prípade, že dlžník úver nesplatí, poskytovateľ ho musí kúpiť od investora), čo eliminuje riziko pre investorov. Predstavte si, že vaše peniaze ležia na bankovom účte a v skutočnosti každý deň strácate peniaze, pretože miera inflácie je vyššia ako nominálna úroková sadzba vašich bankových vkladov. Na Bondsteri môžu investori zarobiť v priemere viac ako 13% na investíciách v eurách. Poznáte banku, ktorá by vám mohla ponúknuť takýto výnos?
 • Bondster ponúka aj úvery s jedinečnými vlastnosťami, ako je investičný výstup alebo záruka likvidity. To je obzvlášť obľúbené u investorov, ktorí sú viac averzní voči riziku a uprednostňujú likvidnejšie investície. Odchod z investície znamená, že investor môže získať späť nesplatenú istinu za vopred určený poplatok vo vopred určených okamihoch po investícii (po týždni, mesiaci, pol roku atď.). Záruka likvidity umožňuje investorom kedykoľvek vybrať investovanú sumu (nesplatenú istinu) za vopred stanovený poplatok.
 • Poskytovatelia, s ktorými Bondster spolupracuje, sú vždy buď etablované spoločnosti na miestnych trhoch s veľmi dobrou históriou, alebo mladšie spoločnosti, ale s obrovským potenciálom a skúsenými ľuďmi so silným profesionálnym zázemím v manažmente.

Výhody Bondster – silné stránky

 • Výnosy z úverov so zárukou spätného odkúpenia až do výšky 13,5%.
 • Široká diverzifikácia s viac ako tuctom pôvodcov, z ktorých si môžete vybrať.
 • Minimálna investícia od 5 eur na operáciu, čo je menej ako väčšina crowdlending platforiem.
 • Môžeme s istotou povedať, že investori mali s Bondsterom dobré skúsenosti.

Nevýhody:

 • Bondster ponúka širokú škálu pôžičiek, ale zameriava sa na osobné pôžičky.
 • Investovanie do CZK sa v porovnaní s tým nevypláca

Recenzia je k dispozícii aj v cudzích jazykoch na partnerských webových stránkach:

Anglicky – Bondster platform review

Česky – Recenzie platformy Bondster

Naše hodnotenie

Naše hodnotenie

4 komentáre

 1. Bondster používam už niekoľko rokov a celkom môžem povedať, že som spokojný. Platforma uvádza všetky potrebné informácie pre investovanie, takže nie je treba nič zvlášť vyhľadávať. Investor má prehľad o svojich financiách, čo kde ako má alebo mu leží. Garancia odkúpenia naspäť funguje, ale ešte to nie je úplne stopercentné, čo si tak všímam. Inak tam nevnímam žiadne väčšie problémy a zisky generujem v rámci svojho vkladu pekné. M.

Komentáře jsou uzavřeny.