Je ťažké predstaviť si moderný svet bez veľkých miest, vysokých budov a priemyselných oblastí. Každá štruktúra má svoj vlastný účel, ktorým je uspokojovanie určitých ľudských potrieb, o ktorých spoločnosť Investown vie.

Investown Recenzie

Je ťažké predstaviť si moderný svet bez veľkých miest, vysokých budov a priemyselných oblastí. Každá štruktúra má svoj vlastný účel, ktorým je uspokojovanie určitých ľudských potrieb, o ktorých spoločnosť Investown vie.

Nové technológie a demografické zmeny ovplyvňujú všetky oblasti ľudského života a trh s nehnuteľnosťami nie je výnimkou. Ide o najdrahšie aktívum, ktoré z hľadiska objemu prekonáva ostatné segmenty.

Investovanie do nehnuteľností je výnosné: trh v posledných desaťročiach rastie, čo vám umožňuje dlhodobo profitovať z vašich investícií. V čase krízy je však ťažké zachovať a zvýšiť svoj kapitál. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je investovať do komerčných alebo obytných nehnuteľností. Po týchto investíciách je neustály dopyt. Okrem toho sa dajú ľahšie analyzovať ako akcie alebo dlhopisy. Pri správnom prístupe môžu nehnuteľnosti ponúknuť lukratívny a spoľahlivý spôsob, ako generovať významný príjem v krátkodobom aj dlhodobom horizonte.

V dnešnom prehľade sa zameriame na „čisto český produkt“, platformu pre investície do nehnuteľností. Toto je platforma Investown cz. Pokúsime sa analyzovať činnosť spoločnosti, jej riziká a prínosy.

Platforma sa na českom realitnom trhu objavila v roku 2020 s podporou banky Česká spořitelna.

Vďaka tejto skutočnosti sa Investown.cz môže tešiť veľkému záujmu investorov a širokej verejnosti. Investori hodnotili aktivity Investown.cz ako veľmi sľubné. Teraz sa na všetky informácie pozrieme podrobnejšie.

Obsah Recenzie

Ako platforma funguje

Ide o crowdfundingovú platformu, ktorá ponúka drobným investorom možnosť zarobiť peniaze prostredníctvom investícií do nehnuteľností. Výnosy sa pohybujú od 8,5 % vyššie a investičné obdobie je zvyčajne 12 až 24 mesiacov. Nemusíte byť skúsený investor s miliónmi peňazí, aby ste sa mohli pripojiť k spoločnosti. Platforma je zameraná na investorov strednej úrovne, a preto zaznamenala priam kozmický rast. Počiatočná investícia začína na 500 korunách. Verím, že budete súhlasiť, že táto suma je prijateľná pre každého.

Pokiaľ ide o riziko – existuje len jedno riziko, a to, že nájomca, ktorému ste ponúkli prenájom z platformy, zaň nebude platiť. Tvorcovia platformy to naozaj premysleli a znížili pravdepodobnosť rizika na minimum. Spoločnosť Investown založil odborník na fintech Philip Suk a súčasný generálny riaditeľ spoločnosti Investown Technologies Ltd. Alan Vyshin, po vzore podobných zahraničných platforiem. Do projektu investovali aj zainteresovaní investori: Seed Starter Českej sporiteľne a Lighthouse Ventures, fondu rizikového kapitálu, ktorý podporuje české inovatívne projekty. Partnerom platformy je aj český porovnávací systém Chytrý Honza.

Tím Investown.cz tvoria známi českí IT odborníci so skúsenosťami. Informácie o zakladateľoch platformy nájdete priamo na webovej stránke a na sociálnych sieťach. Tieto informácie sú úplne otvorené.

Zaujíma vás, ako sa stať plnohodnotným investorom na tejto platforme a kde začať? Potom vám odporúčame, aby ste si prečítali ďalšiu časť tejto recenzie Investown.

Registrácia na platforme Investown

Registrácia v spoločnosti Investown môže byť dvojstupňová. Príjemné je, že sa nevyžaduje žiadne potvrdenie – nemusíte posielať občiansky preukaz ani výpisy z účtu.

Kliknete na tlačidlo „Začať“ v pravom hornom rohu a potom na ďalšej webovej stránke zadáte svoju e-mailovú adresu, vyplníte svoje meno z dokladov totožnosti a nakoniec nastavíte heslo.

Následne zadáte svoju adresu trvalého pobytu, rodné číslo a telefónne číslo, na ktoré vám príde registračná SMS na podpis zmluvy o investičnom účte. V tejto fáze ste takmer hotoví – môžete si prezerať ponuky nehnuteľností, stačí poslať peniaze na investičný účet a môžete si vybrať svoju prvú nehnuteľnosť a začať investovať.

Registrácia vás bude stáť doslova 2 minúty času a niekoľko kliknutí myšou.

Platforma sa snaží podporovať a vzdelávať svojich používateľov. Prevádzkovateľ myslí aj na tých, ktorí nemajú s investovaním žiadne skúsenosti a nepoznajú existujúce možnosti. Na domovskej stránke nájdete časť s názvom „Pre investorov“, kde nájdete veľmi užitočné informácie.

Vzhľadom na obchodné zameranie platformy tu nenájdete žiadny demo účet, pretože nie je potrebný.

Ako investovať do Investown

Po vytvorení účtu a uskutočnení prvého vkladu môžete začať investovať. Na tento proces sa musíte pripraviť prečítaním článkov v sekcii Blog a analýzou ponuky ubytovania na portáli Investown. Každý investor má vlastné skúsenosti s platformou Investown, takže vašou hlavnou úlohou bude získať vlastné skúsenosti s platformou Investown.

Čítajte tiež: Platforma Bondster – Recenzia

Tu je krátky sprievodca investovaním Investown. Na domovskej stránke kliknite na položku Invest Invest Offer, ktorú nájdete v hornej časti stránky.

Každá ponuka má vlastné výpočty, možný príjem a dĺžku splatnosti. Vzhľadom na vysoký dopyt sú nové investičné ponuky vyčerpané v priebehu niekoľkých hodín, preto sa poponáhľajte. Dôvodom je vysoká popularita platformy a dobré skúsenosti s investovaním. Zoznam používateľov Investown.cz je pomerne rozsiahly. Niektoré z nich sú zobrazené priamo na stránke.

V každom prípade vám odporúčame, aby ste sa oboznámili s právnymi informáciami na stránke, s vašimi povinnosťami a právami ako investora. Všetky tieto informácie nájdete v pätičke stránky.

Ak sa chcete vyhnúť sporným situáciám a byť na bezpečnej strane, prečítajte si a analyzujte zobrazené informácie. Napríklad je dobré vedieť, že spoločnosť Investown je povinná poskytovať služby používateľovi v dohodnutom rozsahu a za dohodnutých podmienok. Spoločnosť zodpovedá používateľovi za škody, ktoré mu vznikli v dôsledku porušenia zmluvných alebo zákonných povinností zo strany spoločnosti.

Investown Premium

Aktívni používatelia, obchodníci alebo v našom prípade investori sú vždy nejakým spôsobom podporovaní spoločnosťou alebo platformou, v ktorej pôsobia. Platforma Investown nie je výnimkou.

Najvyššia úroveň služieb na platforme sa nazýva Premium.

Investown Premium je jedinečný upgrade, ktorý je automaticky k dispozícii investorom, ktorí investovali do 10 alebo viac nehnuteľností. Po získaní dostatočného počtu nehnuteľností sa vám aktivuje služba Premium a budete dostávať nové investičné príležitosti.

Výhody Investown Premium:

 • Extra bonus – vyššie skóre vo forme bonusu na konci investičného obdobia.
 • Prioritná podpora – používatelia Premium dostávajú prioritnú podporu (s odpoveďou zvyčajne do 2 hodín).
 • Spoločenské udalosti a analýzy trhu – členovia Premium majú prístup k pravidelným analýzam českého trhu a pripravovaným novinkám. Majú tiež možnosť stretnúť sa so zástupcami spoločnosti Investown osobne alebo prostredníctvom videochatu.

Ako vysoko môžem zarobiť s investown?

Medián výnosov je približne 4,2 % ročne. Výnos však nie je zaručený, takže ak niektorí nájomníci prestanú platiť alebo sú byty prázdne, investori nič nezískajú.

To nie je veľký výnos, ak ho porovnáte s infláciou a priemerným výnosom akciového trhu. Ako však uvádza samotný Investown, táto platforma je určená pre ľudí, ktorí nechcú podstupovať väčšie riziko na akciovom trhu a vyrovnať sa s vysokou volatilitou.

Ďalším veľkým argumentom pre Investown je, že ako investor nemáte žiadny podiel na raste ceny nehnuteľnosti. Máte len podiel na nájomnom, ale keďže nehnuteľnosť v skutočnosti nevlastníte, môže sa stať, že cena nehnuteľnosti sa zdvojnásobí, ale za 4-5 rokov sa vám vráti len počiatočná investícia.

Ďalšia vec, na ktorú treba upozorniť, je, že výnosy z investícií vstupujú do vášho príjmu, a preto musíte platiť daň z príjmu. Ak však hľadáte stabilnú investíciu s nízkym rizikom, Investown vás určite nesklame.

Poplatky za platformu a možnosť vkladať a vyberať finančné prostriedky z Investown

Ako je pre tieto platformy typické, nemusíte sa obávať poplatkov za vedenie účtu ani poplatkov za vklady a výbery (jedinou možnosťou je bankový účet). Jediný poplatok, s ktorým sa stretnete, je poplatok za predčasné ukončenie zmluvy, ktorý predstavuje 0,9 % z hodnoty vašich investovaných prostriedkov.

Potom si platforma zoberie 10 % z celkového vybraného nájomného a 90 % z vybraného nájomného ide investorom – provízia, ktorú si Investown účtuje z investícií organizátorov – ale vy ju na svojom účte nezaznamenávate.

Peniaze môžete ďalej investovať alebo požiadať o ich zaslanie na ten istý bankový účet, z ktorého ste ich vložili. Každých 24 hodín je k dispozícii jeden bezplatný výber, pričom za každý ďalší výber sa účtuje poplatok 9 GBP.

Investown zaručuje výber vašich peňazí do 3 dní.

Riziko investovania

Riziká sú vždy a všade. Teraz sa však pokúsime analyzovať riziko Investown. Ako sme už spomenuli v našej recenzii Investown, jediné riziko, ktorému môžete pri investovaní na tejto platforme čeliť, je, že nájomca nebude platiť nájomné. V poslednom čase sa však platforma snaží zamerať viac na nákup nehnuteľností ako na ich prenájom, preto nie je zlé analyzovať, aké je riziko pri investovaní do nehnuteľností vo všeobecnosti.

Nákup nehnuteľností je nízkoriziková forma investície, ktorá zahŕňa proces nákupu, predaja, prenájmu a správy nehnuteľností s cieľom dosiahnuť zisk. Investície do nehnuteľností sú jedným z najdôležitejších finančných nástrojov. Investície do nehnuteľností, ktoré sa môžu meniť v závislosti od času a hospodárskych podmienok, sú vo všeobecnosti výnosnou metódou. Zachováva kapitál a zabraňuje odpisom. Poskytuje tiež príjem z prenájmu, ktorý zvyšuje finančné zdroje. Hlavnými investičnými aktívami sú bývanie, pozemky, komerčné nehnuteľnosti a bane.

Výpočet a prieskum možností investičného nástroja, ktorý prináša maximálny alebo minimálny úžitok, minimalizuje všetky možné riziká. Riziká, ktoré sa môžu vyskytnúť pri investovaní do nehnuteľností, sú: štrukturálne, environmentálne, finančné, právne, manažérske, neistota, inflácia, likvidita a nepredvídané náklady. Jedným zo spôsobov, ako riešiť tieto riziká, je investovať kompetentne. Správne investovanie sa dosahuje prostredníctvom správneho riadenia rizík.

Mimochodom, ďalšou výhodou tejto platformy je, že sa na jej webovej stránke môžete vzdelávať v oblasti investovania do nehnuteľností úplne zadarmo.

Takáto starostlivosť o investorov vyvolala na internete niekoľko pekných komentárov. Skutočne dobrá práca.

Mobilná aplikácia Investown cz

Pre moderného človeka je možnosť spravovať financie z telefónu normou, akýmsi bežným tovarom, podobne ako elektrina. Nové mobilné služby pre finančné produkty zapájajú zákazníka do investičných aktivít. Jednoduchosť je výhodou každej aplikácie. Vytvára konkurenčnú výhodu pri prijímaní používateľov. Používanie aplikácie by malo byť pre používateľa bezproblémové, nemalo by byť utrpením. A presne o takýto druh jednoduchosti a používateľskej prívetivosti sa snažili zakladatelia spoločnosti Investown.

Čítajte tiež: Recenzie BITMarkets.com

Mobilnú aplikáciu si môžete stiahnuť priamo z webovej stránky Investown pre Android aj iOS.

Mobilná verzia sa nelíši od verzie pre počítače a jej používanie je neuveriteľne jednoduché. Ste v obraze a všetky potrebné informácie máte doslova vo vrecku. Mobilná aplikácia sa neustále aktualizuje, takže na strane platformy nie sú žiadne technické problémy.

Technická podpora a sociálne profily

V našej recenzii sme sa venovali mnohým informáciám o platforme Investown. Teraz však skontrolujme prítomnosť platformy v sociálnych médiách a možnosti technickej podpory.

Investown cz má účty na všetkých populárnych sociálnych sieťach, a to na Facebooku, Instagrame, Linkedine a Twitteri.

Obsah je veľmi často aktualizovaný a množstvo sledovateľov len potvrdzuje popularitu platformy.

Pokiaľ ide o technickú podporu – na stránke máte k dispozícii skvelú možnosť chatu v dvoch jazykoch – češtine a angličtine.

Požiadavku na podporu môžete napísať aj vyplnením formulára priamo na stránke.

Po odoslaní žiadosti dostanete odpoveď do 24 hodín. Prax však ukazuje, že je to oveľa rýchlejšie. Ak máte status Premium, dostanete odpoveď do 2 hodín a v prípade potreby môžete uskutočniť videohovor s jedným z konzultantov platformy. Dobre premyslená stratégia podpory.

Zákaznícky servis spoločnosti Investown sa snaží zistiť, čo zákazník zažíva, a pomôcť mu nájsť riešenie.

Webové rozhranie Investown.cz a jeho použiteľnosť

Na prvý pohľad vidíte, že rozhranie stránky je veľmi jednoduché, nič navyše. Čím viac sa však na stránke pohybujete, tým viac informácií sa objavuje. Na domovskej stránke v hornej časti nájdete rôzne sekcie, napríklad Ako to funguje, Pre investorov a podobne.

Obsah je k dispozícii v dvoch jazykoch – češtine a angličtine. Investown sa objavil v mnohých známych a spoľahlivých médiách a tieto informácie sú uvedené aj na webovej stránke. To zvyšuje dôveru v platformu a jej hodnotenia, to je samozrejmé.

Tlačidlá na registráciu alebo prihlásenie sa nachádzajú v pravom hornom rohu.

Zaujímavosťou je, že na platforme Investown.cz máte možnosť získať 3 typy pôžičiek. Na to je potrebné vyplniť formulár na webovej stránke, nahrať potrebné dokumenty a do 48 hodín, ak splníte podmienky a všetky dokumenty sú v poriadku, dostanete pôžičku.

V sekcii FAQ môžete získať rýchle odpovede na všeobecné otázky. Ak máte konkrétnu otázku, môžete sa obrátiť na technickú podporu. Informácie o tom nájdete v predchádzajúcom odseku.

V sekcii Investori nájdete veľké množstvo užitočných článkov, ako aj v sekcii Blog. Ich obsah naozaj stojí za prečítanie.

Na záver našej recenzie Investown by sme radi zdôraznili, že táto platforma je naozaj flexibilná. Investovať môžete začať s naozaj malým počiatočným kapitálom, ktorý začína na 500 Kč, a investovať môžete do mnohých nehnuteľností naraz. Na modernom trhu je čoraz viac spôsobov, ako si zarobiť alebo získať príjem. Človek sa môže prispôsobiť dobe a využiť všetky možné spôsoby podnikania na dosiahnutie svojich cieľov. Platforma Investown.cz je dobrou voľbou pre nováčikov aj skúsených investorov. Vďaka podpore alebo členstvu v organizáciách ako Česká spořitelna alebo Chytrý Honza sa platforma javí ako spoľahlivá a perspektívna.

Medzi viditeľné výhody patrí:

 • Nízky poplatok z predaja investície (0,9 %)
 • Dobré rozhranie stránky
 • Mobilná verzia platformy
 • Vzdelávacia sekcia pre nových investorov
 • Prémiové členstvo
 • Dobré podporné služby
 • Pozitívne a dôveryhodné hodnotenia investorov

Ale samozrejme, chyby robia len tí, ktorí nič nerobia. Platforma má niektoré body, ktoré je potrebné zlepšiť:

 • Obmedzený počet nehnuteľností
 • Obmedzené možnosti platby.

Mnohí ľudia používajú elektronické peňaženky alebo PayPall, ale platforma tieto možnosti platby neakceptuje. Vzhľadom na vysoký dopyt po týchto platobných metódach ich však platforma čoskoro umožní.

Vďaka dobrej kombinácii nízkeho rizika a volatility a všestrannosti používateľov stojí za to túto platformu vyskúšať a používať.

A na záver nášho prehľadu Investown sa s vami podelíme o naše najlepšie tipy, ako investovať do nehnuteľností a aké faktory treba zvážiť.

1. Kúpa likvidnej nehnuteľnosti

Úspech investície závisí takmer výlučne od správneho výberu nehnuteľnosti. Vysoká likvidita znamená, že nehnuteľnosť sa dá rýchlo predať za primeranú cenu. To znamená, že po nehnuteľnosti je dopyt.
Ak investujete do domu, po ktorom nie je dopyt, bude ťažké nájsť nájomníkov a kupujúcich z dlhodobého hľadiska. Budete musieť znížiť cenu. Potom bude návratnosť investície nižšia. Niekedy sa nehnuteľnosť vôbec nepredá a skončí ako mŕtvy kapitál.

2. Výskum dopytu

To je tiež dôležitý bod. Musíte vedieť, kto si v danom regióne a meste najradšej prenajíma aký druh ubytovania. Preto by sa mala vykonať analýza. Je napríklad známe, že mladých ľudí priťahujú veľké rastúce mestá. Spočiatku uprednostňujú prenájom. Z tohto dôvodu je veľký dopyt po garsónkach a jednoizbových bytoch.

3. Vykonajte správny výpočet

Pravdepodobnosť poklesu cien nehnuteľností v dlhodobom horizonte je veľmi nízka. Čas ukázal, že hodnota nehnuteľností sa v priebehu rokov takmer vždy zvyšuje. Ak v určitom okamihu cena klesla, tieto straty sa dajú ľahko absorbovať prostredníctvom príjmov z prenájmu. A ak cena výrazne klesla, nie je to zlé, pretože nehnuteľnosti sú hmatateľné a vždy potrebné. Je to investícia do budúcnosti, pretože nehnuteľnosť sa v budúcnosti vždy odovzdá deťom alebo vnúčatám.
Pri správnom prístupe môže investovanie do nehnuteľností dlhodobo prinášať veľké výnosy. Je však dôležité, aby ste si nehnuteľnosť vyberali zodpovedne a dbali na rady skúsených investorov.

Toto sú hlavné ukazovatele pri investovaní do nehnuteľností a my dúfame, že vám náš prehľad pomôže urobiť správne rozhodnutie.

Naše hodnotenie:

Naše hodnotenie