etoro front

eToro – Recenzia brokera [2022]

Vitajte u nášho seriálu recenzií webových stránok pre trading. Dnes sa pozrieme na stránku eToro – jej vzhľad, služby, platformu pre trading a tak ďalej. Hurá do toho!

eToro_HP-1024x495

Vzhľad webu

Celkový vzhľad webu možno opísať ako tradičné, aspoň čo sa týka stránok o tradingu. Použité farby vytvárajú dojem pomerne dynamické a agresívne webovej prezentácie. Horná navigačná lišta sa vysúva po nabehnutí myši, čo šetrí čas. Niektoré stránky sú trochu dlhšie, bolo by lepšie je rozdeliť, aby sa používateľom lepšie čítali a používali. Ak máte radi dynamickejšie webové stránky, potom sa vám táto bude páčiť.

eToro obchodování

Správy a ďalšie informácie

Na tomto webe nehľadajte tradičnú sekciu so správami, ale založili tu blog s príspevkami, ktoré sú rôzne užitočné. Niektoré z nich obsahujú tradičnej analýzy trhu, niektoré z nich len plynú a popisujú vybranú vec a nie sú dôležité. Ako celok nie je ich blog pre investorov dostatočný, ale niektoré príspevky ponúkajú zaujímavý pohľad. K tomu tu majú ekonomický kalendár a kalendár s dátami, kedy organizácie vyhlasujú svoje obchodné výsledky. V ponuke sú aj ďalšie aktivity, ako napríklad webináre o tradingu.

Oveľa zaujímavejšou funkciou je tzv. „Sociálny trading“, ktorý zjednodušene povedané umožňuje investorom, aby skopírovali portfólio iného investora, ktorý je potom za každú kópiu odmenený.

Služby

eToro môžete využiť na všetky obvyklé inštrumenty plus kryptomeny. V súlade s európskymi reguláciami je maximálna prípustná páka o niečo nižšie, než bola v minulosti (v prípade kryptomien je teraz 1:2 oproti 1:30 pred časom). Jedným zo slabších miest stránky je prezentácia poplatkov za využívané služby. Nemajú tu zavedené poplatky za transakciu, ale za výber sa platí 25 dolárov. K tomu sú pri niektorých ménách pridané výmenné poplatky. Tradingový spread nie je fixný a každý inštrument má iný.

Informácie pre trading

Trading na eToro sa koná výhradne pomocou webového rozhrania. To môže byť pre niektorých užívateľov problém. Pre založenie účtu musíte uviesť okrem iného meno, priezvisko a telefónne číslo, ale nie je tu žiadne overovanie. Nemajú tu ani žiaden demo účet, ale vnútri aplikácie sa môžete prepnúť do virtuálneho obchodovania, kde môžete obchodovať bez rizika.

Samotný trading je vo webovej aplikácii pomerne jednoduchý. Môžete si vybrať, s čím chcete obchodovať, či chcete predávať alebo nakupovať. Môžete si nastavovať pre väčšinu inštrumentov páku, nastaviť limity pre stop-loss a podobne.

Niektoré informácie sú k dispozícii vo vnútri aplikácie, môžete sledovať, ako sa vyvíja cena vybranej komodity v čase. Môžete si tiež zobraziť sentiment obchodníkov (ukazuje, či ostatní obchodníci v danej chvíli radšej nakupujú alebo predávajú). K tomu si môžete tiež zobraziť, čo ostatní investori robia so svojim portfóliom.

Vyhodnotenie a informácie o brokerovi

Náš celkový pocit z webu eToro je zmiešaný – na jednej stranu má niekoľko zaujímavých a užitočných funkcií, ako napríklad sociálny trading, aj keď pre nových investorov riskantný. Na druhej strane sa nám zdá, že nájsť niektoré užitočné informácie je dosť ťažké. Stránky by si zaslúžili, aby sa na nich urobilo pár zmien a informácie by boli transparentnejšie. Ako mnoho iných brokerov má eToro sídlo na Cypre. Spoločnosť možno kontaktovať telefonicky, cez e-mail alebo online chat.

 
Naše hodnotenie

4 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *