Zelená pre konope

  • TLRY má stanovenú cieľovú cenu svojich akcií na 8,50 USD (tipranks.com)
  • The Benchmark Company udáva hodnotenie BUY pre akcie TLRY (finviz.com)
  • Priaznivé údaje klinických štúdií uvedené Tilray naznačujú, že u pacientov s chemoterapiou došlo k zníženiu úrovne nevoľnosti po užití kapsúl obsahujúcich zmes konope, ktoré spoločnosť pestuje (fool.com)
  • Medzi 21. 9. 2020 a 19. 10. 2020 cena akcií TLRY stúpla z pôvodných 4,99 na 6,48 USD (yahoofinance.com)
  • Spoločnosť TLRY vykázala tržby v celkovej výške 50,41 miliónov dolárov za 2Q 2020

Tilray, kanadská spoločnosť zaoberajúca sa pestovaním a produkciou lekárskej marihuany. Spoločnosť má impozantnú infraštruktúru a množstvo výskumných a vývojových aktivít, ktoré podporujú jej budúci rast.

 V súčasnosti vykonáva minimálne 10 rôznych klinických štúdií v spolupráci s niekoľkými rôznymi lekárskymi centrami a univerzitami. Vďaka týmto výskumom sa odlišuje od svojich konkurentov, ako sú Aurora Cannabis (NYSE: ACB) či Canopy Growth (NYSE: CGC), ktoré tiež súťažia v rekreačnom i liečivom segmente spotreby marihuany. Tilray sa venuje predovšetkým obsluhe globálneho trhu s liečivým konope, ktoré zahŕňa celkom 41 krajín.

Jej úsilie o terapeutický rozvoj začína prinášať ovocie. Nedávno spoločnosť Tilray uviedla priaznivé údaje z klinických štúdií. Tie naznačili, že u pacientov s chemoterapiou došlo k zníženiu úrovne nevoľnosti po užití kapsúl obsahujúcich zmes konope, ktoré spoločnosť produkuje. Kým reakcia trhu na túto správu bola skôr utlmená, štúdie s empirickými dôkazmi hovoria o pomoci skutočným ľuďom s vážnymi zdravotnými problémami. Z dlhodobého hľadiska si spoločnosť kladie za cieľ rozšíriť ponuku liekov, o ktorých si myslia, že majú na medzinárodných trhoch vysokú maržu.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *