Trump Johnsonovi rozhovára Huawei pre budovanie 5G sietí

Veľká Británia je blízko rozhodnutia o tom, od koho si nechá postaviť infraštruktúru pre siete piatej generácie. V hre je stále čínsky Huawei.

Americký prezident Donald Trump sa koncom minulého týždňa hovoril s britským premiérom Borisom Johnsonom na tému bezpečnosti telekomunikačných sietí. Veľká Británia je pravdepodobne blízko rozhodnutia o tom, že firma sa chystá podieľať na výstavbe 5G infraštruktúry. Podľa Bieleho domu však obaja štátníci preberali viacero tém.

„Hovorili o dôležitých regionálnych a bilaterálnych pochybnostiach, vrátane bezpečnosti telekomunikačných sietí,“ uviedla americká strana. „Predseda vlády hovoril s prezidentom Trumpom. Diskutovali na rôzne témy, vrátane spolupráce pri zabezpečení telekomunikačnej infraštruktúry,“ potvrdila hovorkyňa britskej vlády.

Spojené štáty už skôr spojencom doporučovali, aby pri budování 5G infraštrúktury z dodávok neprijali čínsku firmu Huawei. Americký minister financií Steven Mnuchin o tom, presviedčal svoj britský náprotivok. Británia má rozhodnúť o tom, komu výstavbu 5G sietí zverí do konca januára. 

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *