Tesla

Tesla vezme Bitcoin na milosť, naznačil Elon Musk na kryptoměnové konferencii

Šéf a spoluzakladateľ americkej automobilky Tesla Elon Musk potešil držiteľov kryptomien Bitcoin. Na kryptomenovej konferencii totiž naznačil, že Tesla by mohla opäť začať Bitcoin akceptovať ako platidlo.

„Zdá sa, že sa Bitcoin presúva smerom k obnoviteľným zdrojom energie. Chcem tu potvrdiť, že podiel obnoviteľných zdrojov na ťažbe Bitcoin je veľmi pravdepodobne na alebo nad 50 percentami a trend je rastúci. Ak sa to skutočne potvrdí, je veľmi pravdepodobné, že Tesla opäť začne akceptovať Bitcoin ako platidlo, „povedal Elon Musk počas stredajšej The B-Word Conference.

Musk zároveň priznal, že osobne vlastní určitý objem kryptomien Bitcoin, Ethereum a Dogecoin. Bitcoin na jeho vyjadrenia reagoval rastom o viac ako osem percent a vrátil sa výrazne na hranici 30 tisíc dolárov. Okolo 20. hodiny stredoeurópskeho letného času sa dokonca obchodoval za necelých 33 tisíc.

Americký miliardár a druhý najbohatší človek planéty pritom v máji uviedol, že Tesla nebude Bitcoin ako platidlo prijímať, pretože jeho ťažba je vraj spojená s príliš veľkou spotrebou elektriny vyrobenej z fosílnych zdrojov. Neskôr však svoje slová miernil a teraz potvrdil, že je ochotný vziať najpopulárnejšiu kryptomenu na milosť.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *