Tesla ohlásila väčší objem výroby, než sa čakalo. Tesne zaostala za svojím vlastným cieľom

Americká automobilka Tesla vyrobila a dodala v uplynulom roku viac vozidiel, než sa očakávalo. Zostala však za svojím vlastným ambicióznym cieľom, ktorý bol stanovený na 500 tisíc elektrických vozidiel za rok 2020.

Tesla v uplynulom roku dodala svojim zákazníkom 499 550 elektrickým prúdom poháňaných automobilov. Trh pritom očakával produkciu tesne nad 480 tisíckami. Momentálne najhodnotnejšia automobilka však zostala za svojím vlastným cieľom, ktorý bol stanovený na pol milióna elektromobilov. K jeho naplneniu tak chýbalo len 450 vozidiel.

Elon Musk bol napriek tomu spokojný a svoje pocity zverejnil na Twitteri. „Som pyšný na tím Tesly za to, že dosiahla tento veľký míľnik,“ napísal. Musk zároveň uviedol, že Tesla mala na začiatku svojej existencie asi desaťpercentnú šancu na prežitie. Aj preto zakladateľ automobilky neskrýval svoje nadšenie a za zverejnené dáta o výrobe zožal gratulácie nielen od svojich fanúšikov, ale aj investorov.

Aby nie, veď akcie Tesly za posledný rok zhodnotili o viac ako 650 percent. Automobilka navyše vykázala zisk v piatich po sebe idúcich štvrťrokoch a v decembri boli jej akcie zahrnuté do hlavného indexu Newyorskej burzy S&P 500.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *