akcie

Americké akcie v stredu pod vplyvom lepšieho hospodárskeho výhľadu posilnili

Wall Street sa v stredu viezol na vlne optimizmu. Všetky hlavné akciové indexy spevnili pod vplyvom zlepšujúceho sa ekonomického výhľadu na rok 2021. Môže za to úspešne pokračujúca vakcinácia proti koronavírusu aj viera investorov v pozitívny efekt amerického fiškálneho balíčka.

Hlavné burzové indexy v New Yorku počas stredy posilňovali v rozmedzí 0,13 (S&P 500) až 0,24 percenta (Dow Jones Industrial Average). V posledných týždňoch sa investori zamerali na nákup akcií, ktoré všeobecne rastú v časoch, keď sa ekonomika obracia k rastovej trajektórii. Ide teda hlavne o bankové alebo energetické tituly, skrátka odvetvia, ktoré podliehajú hospodárskemu cyklu. Naproti tomu mierne oslabili technologické akcie, ktoré sa doteraz tešili robustnému rastu.

Na nálade investorov sa odrazili optimistické očakávania ohľadom budúceho ekonomického vývoja. Tie sú živené najmä pokračujúcou vakcináciou obyvateľstva nielen v Spojených štátoch, ale aj v ďalších ekonomicky významných krajinách. Investori tiež očakávajú, že sa na americkom hospodárstve čoskoro prejaví fiškálny balík, ktorý nedávno podpísal dosluhujúci prezident Donald Trump.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *