letadlo, Evropa, USA, letecký průmysl

Obnovenie letov z Európy do USA naštartuje americkú ekonomiku, verí tamojšía ministerka obchodu

Spojené štáty zrušia zákaz letov smerujúcich do krajiny z Európy. Malo by sa tak stať najneskôr začiatkom novembra. Na americkú pôdu budú môcť vstúpiť všetci plne očkovaní Európania. Očakáva sa príliv turistov najmä do New Yorku.

Podľa americkej ministerky obchodu Giny Raimondov sa štvrtkové rozhodnutie prezidenta Joea Bidena pozitívne odrazí na ekonomike USA. Najmä na cestovnom ruchu, kde by malo nastať prudké oživenie. Na príliv turistov sa tak na konci tohto roka môže tešiť predovšetkým New York, ktorý bude tiež cieľom obchodných ciest.

Raimondová očakáva, že Spojené štáty budú cieľom obrovského množstva plne očkovaných ľudí. „Myslím, že to skutočne našej ekonomike pomôže, dôjde k oživeniu cestovného ruchu i sektore stravovacích a ubytovacích služieb,“ uviedla.

Práve plne očkované cudzinci budú môcť od začiatku novembra opäť do Spojených štátov cestovať. Zákaz letov z 33 krajín vrátane členov Európskej únie, zaviedol pred rokom a pol vtedajší prezident USA Donald Trump. Turistický ruch odvtedy utrpel straty okolo 500 miliárd dolárov. Len samotný New York prišiel asi o 60 miliárd a 89 tisíc pracovných miest, ktoré sa priamo alebo nepriamo turistického ruchu týkajú.

2 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *