Afrika je atraktívny kontinent nielen pre čínske spoločnosti. Jeho čaro nedávno objavilo aj niekoľko nemeckých spoločností, ktoré tam vlani investovali približne 1,6 miliardy eur.

Nemecké spoločnosti plánujú v roku 2023 zvýšiť svoje investície v Afrike. Hlavne pri výrobe vodíka

Afrika je atraktívny kontinent nielen pre čínske spoločnosti. Jeho čaro nedávno objavilo aj niekoľko nemeckých spoločností, ktoré tam vlani investovali približne 1,6 miliardy eur. Objem nemeckých investícií by sa mal v nadchádzajúcom roku ďalej zvyšovať.

40 percent pre nezmenené úrovne

Viac ako dve pätiny nemeckých spoločností plánujú v roku 2023 zvýšiť svoje investície v Afrike. Ďalších takmer 40 percent chce ponechať svoju úroveň nezmenenú. Vyplýva to z nedávneho prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Reuters medzi členmi Nemecko-afrického obchodného združenia.

„Väčšina spoločností chce v nadchádzajúcom roku rozšíriť svoje aktivity v Afrike. Má to zmysel, pretože kontinent je stále na rastovej trajektórii,“ uviedol pre agentúru Reuters Christoph Kannengiesser, šéf združenia.

Trend zeleného vodíka

V minulosti sa väčšina nemeckých investícií v Afrike týkala subsaharského regiónu. Z hľadiska priemyslu sa nemecké spoločnosti zaujímali najmä o výrobu zeleného vodíka. Tento trend bude pravdepodobne pokračovať aj v nadchádzajúcom roku. Takmer dve tretiny nemeckých spoločností pozitívne hodnotia svoje investície v Afrike.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *