Nemecko, nemecká vlajka

Nemecké akcie klesli na štvormesačné minimum

Štart do nového obchodného týždňa nebol úspešný pre nemecké akcie. Hlavný index Frankfurtskej burzy oslabil o 3,7 percenta, pričom akcie najhodnotnejšej európskej technologickej spoločnosti SAP zažili doslova voľný pád.

Akcie spoločnosti SAP stratili počas pondelkového obchodovania takmer 22 percent svojej hodnoty. Na vine je oznámenie, podľa ktorého sa spoločnosť bude z koronavirového šoku spamätávať podstatne dlhšie, než sa pôvodne očakávalo. Akcionári si tiež môžu pravdepodobne nechať zájsť chuť na dividendu, pretože SAP výrazne zhoršila strednodobý výhľad svojej ziskovosti. SAP tak zažila svoj najhorší obchodný deň za posledných 24 rokov.

SAP tak bola hlavným vinníkom pomerne razantného poklesu indexu DAX Frankfurtskej burzy, ktorý stratil 3,7 percenta. Je tak na svojom štvormesačnom minime. Paneurópsky akciový index STOXX 600 tiež klesol o necelé dve percentá, pričom index Stoxx50, ktorý zahŕňa najlepšie tituly eurozóny oslabil o takmer tri percentá. Vedľa neutešených výsledkov vybraných spoločností za tretí kvartál za poklesom európskych búrz stojí nárast novo potvrdených prípadov nákazy koronavírusu najmä vo Francúzsku a Španielsku. To spôsobuje rastúcu nervozitu investorov.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *