FED

Nech Powell zostane v čele Fedu, nabáda americká ministerka financií

Americká ministerka financií Janet Yellenová podporuje v čele Federálneho rezervného systému jeho súčasného šéfa Jeromea Powella. A chce, aby ho prezident Joe Biden do čela americkej centrálnej banky vymenoval na ďalšie štyri roky.

Guvernér Federálneho rezervného systému (americkej centrálnej banky) Jerome Powell najskôr bude vo svojej funkcii potvrdený na ďalšie štyri roky. Opiera sa totiž o oporu svojej predchodkyne Janet Yellenová, ktorá teraz v administratíve Joea Bidena zastáva post ministerky financií. Yellenová mala podľa informácií reportérky agentúry Bloomberg Saleh Moshinové za Powella lobovať u jedného z poradcov súčasného amerického prezidenta.

Yellenová však nie je jedinou významnou političkou, ktorá Powella podporila. Republikánsky senátor Steve Dainese, ktorý je zároveň členom senátu bankovej komisie, poslal Bidenovi list, v ktorom sa tiež za Powellovo zotrvanie na čele Fedu vyslovil. Podľa Dainese je vraj žiaduce, aby Fed pokračoval v budovaní dôvery v oživujúcu americkú ekonomiku.

Jerome Powell je guvernérom Federálneho rezervného systému od roku 2018, keď ho vymenoval vtedajší prezident Donald Trump. Jeho súčasný štvorročný mandát vyprší budúci rok vo februári.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.