kryptomeny

Krvavý kryptomenový kúpeľ pokračuje. Padá Bitcoin, Ethereum aj Ripple

Utorkový prepad hodnoty Bitcoin ako aj ďalších kryptomien bol iba začiatkom výpredaja, ku ktorému došlo na finančných trhov počas stredy. Bitcoin tak za jeden mesiac odpísal polovicu svojej hodnoty.

Kryptomenové trhy ovládla panika. To, čo začalo v minulom týždni ako nenápadná korekcia, sa v utorok a stredu zmenilo v úplne inferno. Ešte pred mesiacom Bitcoin vytváral jeden cenový rekord za druhým a odborníci špekulovali, kam až môže jeho hodnota vystúpiť. Nakoniec sa ukázalo, že hranicu 65 tisíc dolárov nedosiahne.

Investori medzitým objavili inú kryptomenu. Ethereum, ktoré ešte na začiatku roka malo hodnotu okolo 750 dolárov, stihlo posilniť na viac ako päťnásobok. Lenže potom prišiel jeden nevinný tweet spoločnosti Tesla, ktorá oznámila, že nebude naďalej prijímať Bitcoin ako platidlo za svoje elektromobily, čo za sebou spustilo lavínu.

Bitcoin len počas stredajšieho dopoludnia stredoeurópskeho letného času odpísal skoro štvrtinu hodnoty. A aj keď sa začína z poklesu zotavovať, je skoro o polovicu lacnejší, než pred mesiacom. Takmer polovicu hodnoty odpísalo Ethereum, ktorému k poklesu stačil len týždeň. Kam sa kryptomenové trhy v ďalších dňoch pohnú, je prakticky nemožné odhadnúť.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *